Цвинтар у Хотині нагадує руїну, ніби смерч пронісся ним – побиті й поламані могили, через які проїхалися автотягачі, які волокли деревину, високі пеньки, деякі по метру заввишки.
– Біля центрального входу на кладовище стоять три пні – тут росли три великі клени, які прикрашали цвинтар, їх не пошкодували рубати, – розповіла Мирослава Масна, депутат міської ради. – Нищити дерева тут почали ще на початку року. Робилося це тихцем, коли ми довідалися про рубку дерев, було вже пізно щось вдіяти.
– У дитинстві ми з хлопцями гралися на цьому кладовищі, бачили ще козацькі хрести, а це період ХVII століття, – розповідає Григорій Боросюк, депутат міської ради. – Як могла піднятися рука, щоби знищити історичну цінність? У мерії кажуть, що зробили вирубку, аби облаштувати кладовище під європейський стандарт. Але згідно з відповідними правилами, на історичного значення цвинтарях зелені насадження оберігаються законом, ліквідовуються лише аварійні дерева.
– Ми власноруч обміряли кожний пеньок й підрахували, що зрубано 698 дерев, які не є аварійними, – вступає в розмову Христина Домбровська, депутат міської ради. – Старі трухляві дерева ми не рахували, он деякі з них валяються на землі: це для окозамилювання, мовляв, ми ж рубали аварійні насадження.
Конфлікт у Хотині розслідуватиме прокуратура, до якої звернулися депутати міськради з ініціативної групи.
7-05-2016, 12:28
0
3 667