У селищі Кострижівка Заставнівського району перші дев'ять сімей переселенців з тимчасово окупованих територій отримали квартири в місцевому гуртожитку.
Про це з місця події інформує кореспондент molbuk.ua
Приміщення гуртожитку відремонтували за фінансової підтримки ЄС в рамках проекту "Покращення умов життя та соціальна адаптація внутрішньо переміщених осіб у Чернівецькій області". До цього будівля була у поганому стані.
- Протягом останніх 9 років тут було страшне, - зазначили колишні мешканці гуртожитку. - Дах був розбитий і протікав, на стінах цвіль, горобці пролітали наскрізь. Зараз її приватизували.
Частину коштів також виділили з обласного бюджету. Про це розповів голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян.
- Враховуючи 10% співфінансування коштами обласної ради, загалом ми вклали більше півтора мільйони гривень. Ми провели капітальний ремонт верхнього поверху, перекрили дах, і що позитивно,таким чином допомогли мешканцям нижніх поверхів, - додав він.
Чиновник зазначив, окрім вже готових кімнат, залишили ще шість, куди згодом заселять тих, хто подавав заявки на житло. Наразі поселили сім'ї, які найбільше потребували прихистку.
Новим мешканцям віддали четвертий поверх будинку: вікна замінили на металопластикові, зробили євроремонт, в кімнати завезли необхідні меблі, в обидві кухні - плити, холодильники, повністю готовий санвузол.
- Ура! Ми маємо тепер свій куточок, щоб ні від кого не залежати! - Ось якою була перша думка переселенки Вікторії. – Будемо жити тут і нічого не боятися.
Жінка розповідає, що була першою в черзі на отримання житла, адже нещодавно народила доньку Анечку, є ще старший син, і своє житло було вкрай необхідне.
Чого не вистачає переселенцям на новому місці - це роботи та нормальної платні, аби прогодувати сім'ю.
- Чоловік працює тут на полі, на посівній, - каже вона. - Але в Кострижівці зараз немає постійної роботи, треба їхати або в Чернівці, або куди-небудь на заробітки.
Загалом новосельці задоволені. Пенсіонерка Єфросинія Петрівна каже: вже не мала надії на те, що щось зміниться. Дякувати Богу, тепер є дах над головою.
Пані Лілії з Луганська також вручили ключі від квартири, але чи буде жити тут, - не впевнена.
- Я сама з Заставни, але змолоду переїхала вчитися в Луганськ і там залишилась. Як почалися бойові дії – одразу переїхали сюди до родичів. Але у кожного своє життя, свої проблеми. Мене пустила до себе однокласниця. Гуртожиток - варіант не для мене. По-перше, маю молодого парубка, що він буде тут робити? Буде шукати роботу в Чернівцях, звідси не наїздишся. І я краще буду мати качку з гускою, працювати на городі, аніж тут зубами клацати. За тисячу не проживеш.
Зазначимо, дане відремонтоване житло для переселенців зі Сходу - це один із сімнадцяти проектів, які фінансує ЄС. Про це розповіла представниця ЄС в Україні Тетяна Шульга:
- Допомога переселенцям однозначно для нас в пріоритеті. Ми відібрали найбільш практичні проекти, де побачили, що є конкретний серйозний план по адаптації і допомозі переселенцям, і де є розуміння, як використати кошти. У Чернівцях потік переселенців менший, тому тут треба використовувати більш індивідуальний підхід до влиття переселенців у місцеві громади.
Марина КАВКАЛОПриєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook