RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Трирічний хлопчик з Чернівців читає трьома мовами

Трирічний хлопчик із Чернівців Марко Дорош вільно читає трьома мовами – українською, російською та англійською. Цими ж мовами хлопчик рахує до десяти, а також вміло користується комп’ютером.

Доки однолітки трирічного Марка ще вчаться добре говорити, хлопчик вільно читає. Він уже по кілька разів перечитав буквар та багато казок. Обожнює Марко енциклопедію для дітей, а також віршики про тварин.

Трирічний Марко – маленький непосида. Хлопчик обожнює стрибати, бігати, ганяти на машинці. Марко ходить у дитячий садок, та іноді мама робить йому вихідний.

Коли приходимо до родини Дорошів у гості, Марко чемно лежить на ліжку та дивиться мультик. Побачивши гостей, виразно вітається. Потім знову зосереджується на мультику, хитро посміхаючись, наче й не помічає нікого.

- Коли Марко бачить нових людей, то спочатку соромиться, – розповідає мати хлопчика Ольга ДОРОШ. – Згодом, як звикає до нової людини, багато розповідає.

"Марко обожнює розвиваючі мультики, – продовжує пані Ольга. – Іноді й сам шукає їх в Інтернеті. Він знає, які клавіші натискати, як правильно шукати потрібне. Із комп’ютером ознайомлений добре. Хоча ми його цьому не вчили".

У кімнаті – дерев’яні полиці. Окрім іграшок, там ще й книжки.

– Дитина обожнює книжки. Щомісяця ми купуємо їх дуже багато, – продовжує мати. – Ось це книжка з віршиками, це енциклопедія для дітей. Важко сказати, яку він любить найбільше. Залежно від настрою, читає різні книжки. Іноді російськомовні, іноді українські, знає добре читати й англійською.

Помітивши, як мати порається біля полиці з книжками, Марко мимоволі звертає на нас увагу. Хлопчик бере до рук енциклопедію і зосереджено починає її гортати. Все ще приховуючи посмішку, водить пальчиками по словах з блиском в очах.

– Маркуся, Маркушка, прочитай щось нам, ну, будь ласка, – просить хлопчика мама.

Трохи зволікаючи, дитина починає читати дієслова – "думати", "мріяти"...

Хлопчик читає легко, виразно вимовляючи звуки, навіть не збиваючись.

– Коли Марку виповнилося рік і вісім місяців, він вивчив усі букви. Десь у два роки йому було цікаво складати ці букви докупи, в склади, – розповідає Ольга Дорош. – Тоді чоловік запропонував купити дитині буквар. Я ще вагалася, розуміла, що маленький. Але погодилася. Тоді моя мама зо два рази пояснила дитині, як складати букви в склади і таким чином читати. Більше ми з ним не займалися. А десь у два роки і три місяці почули, як наш син вільно читає і навіть не по складах.

"Ми не хочемо перевантажувати дитину, змушуючи читати, щось вчити, – продовжує пані Ольга. – Марк сам зацікавлений у книжечках, сам береться щось читати. Це наш маленький пізнайко".

Батьки трирічного Марка не можуть натішитися тим, який у них здібний хлопчик. Кажуть, що цьому дивуються і друзі, і просто люди, яких зустрічають, коли відпочивають родиною.

– Смішно, коли приходимо в компанії з друзями в кафе, а він читає меню, – каже Ольга Дорош. – Більшість людей у шоці. Бо зазвичай у такому віці дітки не читають. Комусь розповісти про це, то вони вважають, що ми перевантажуємо дитину. Та це не так.

Марко навчається в молодшій групі дитячого садочка. Своїх друзів він знає не лише поіменно, а й за прізвищами. Хлопчик запам’ятав їх, перечитавши маркування з прізвищами на шафках.

– У нас у дитсадку запроваджене маркування. Тобто речі, якими користуються дітки, ми підписуємо їхніми прізвищами, – розповідає вихователь молодшої групи Чернівецького дитсадка №7, яка навчає Марка, Олена БУГА. – Так-от, Марко усі прізвища перечитав, запам’ятав їх і тепер знає, як повністю звати кожного з його однолітків. Це унікальна дитина. Йому варто лише глянути на речення в книжці, і він його перекаже напам’ять.

Нерідко буває так, що Марко не хоче вчити віршик. Тоді я відходжу, залишаючи сценарій розгорнутим. За той час ця трирічна дитина перечитає раз-два свій віршик і вже знає його напам’ять.

Вихователь зізналася, що намагається приділяти багато уваги навчанню Марка.

– Це особлива, обдарована дитина. Він потребує особливого підходу, – каже Олена Буга. – Протягом всього минулого літа, коли Марко потрапив до моєї групи, я шукала матеріали, як правильно навчати обдарованих дітей. Головне, щоби він не втратив зацікавленість до навчання.

Марко – помічник вихователів.

– Коли я зайнята, даю йому книжку, і він читає для всіх діток казочку, – каже О. Буга. – Він читає абсолютно все, навіть оголошення, які ми вивішуємо в коридорі. Це дуже розумна дитина, а при розмові користується лише дорослими термінами.

Марко гарно знає англійську.

– Вирішили зробити експеримент. На занятті з англійської мови я лише одного разу показала Маркові, як читати англійську транскрипцію, – каже вихователь. – Ви не повірите, але Марко дуже добре читає. Коли мій 13-річний син почув, як читає Марко, то сказав, що навіть він не має такої вимови, як цей трирічний хлопчик.

Коментар

"Так читають лише деякі шестирічки"
Олена БУГА, вихователь Чернівецького дитсадка №7:

– Вперше в моїй педагогічній діяльності зустрічається така дитина. Так, як читає Марко, серед дітей шестирічного віку в моїй групі читали лише п’ятеро, ще семеро читали по складах.
Головне, що в нього є зацікавленість до навчання. Наразі його навички на такому рівні, що він їх не втратить, а лише розвиватиме.
Редактор: maryna_k
26-04-2016, 09:52
Коментарів 0 Переглядів 8 242

• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.