Чернівецька обласна рада VII скликання налічує 63 депутата. З них 16 не задекларували або не повністю задекларували свій чи/та родинний бізнес. Про це свідчать дані Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (ЄДРПОУ).
Депутати приховали від декларацій щонайменше 29 фірм. У 22 випадках йдеться про бізнес самих депутатів, у 6 – членів їх родин, 1 випадок спільного родинного бізнесу.
Депутат від "Нашого краю", директор ТОВ "Родничок" Іван Семенюк вказав в своїй декларації розмір внесків до статутного капіталу підприємств у сумі 257 тис грн. Втім, за даними ЄДРПОУ, у фірмі "Родничок" розмір його внеску становить 55 млн грн, а у фермерському господарстві "Родина-С" – 10,35 млн грн.
Крім того, щодо розміру внесків членів сім’ї, то Семенюк вказав їх у сумі 849 тис грн. Водночас, за даними Держреєстру, розмір внеску дружини депутата Аліни Семенюк у фірмі "Саторі" становить 2,89 млн грн, а діти директора "Родничка" Віра-Віолетта та Марина Семенюк у двох фірмах – ПП "Роднічок Тревел" та ТОВ "Буддеталь" – мають внески на загальну суму 20 млн грн.
Депутат від фракції "Народний контроль", директор з виробництва ТОВ БФ "Чернівціжитлобуд" Володимир Мороз в своїй декларації вказав розмір внесків до статутного капіталу підприємства у сумі 3,56 млн грн. Саме таким є внесок Володимира Мороза у фірмі "Чернівціжитлобуд". Втім, депутат має частки як мінімум ще в 5 підприємствах, про розмір внесків до яких він не повідомив.
Голова Чернівецької обласної ради Іван Мунтян ("Батьківщина") задекларував розмір внесків до статутного капіталу підприємств у сумі 97 тис грн, а розмір внесків дружини Ганни Мунтян – у сумі 3 тис грн. Втім, голова облради не вказав у декларації, що дружина має ще один внесок у сумі 100 тис грн у "Чернівецькому хлібокомбінаті МІМ".
Найбільше порушників виявилося у фракції партії "Блоку Петра Порошенка "Солідарність" – 4 особи. На другому місці Аграрна партії України та "Батьківщина" – по 3 депутати. Окрім того не задекларували або не повністю задекларували свій бізнес 2 депутати від "Народного контролю", а також по одному депутату від "Нашого краю", "Свободи", Укропу та Радикальної партії Олега Ляшка.
Стосовно сфери незадекларованого бізнесу, то 11 фірм пов’язані з будівництвом та нерухомістю, 6 – з сільським господарством та продуктами харчування, 3 – з торгівлею, ще 3 – з напоями, тощо.
Нагадаємо, згідно з законом "Про засади запобігання і протидії корупції" усі депутати повинні були подати декларацію про доходи за 2014 р., в якій мали вказати інформацію про розмір внесків до статутного капіталу товариств, підприємств або організацій – своїх та своєї родини.
Віктор Волокіта, "Наші гроші"
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
21-04-2016, 12:31
0
1 664