Відповідно до вимог Закону України "Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки" міська топонімічна комісія пропонує вулицю та провулок Ярослава Галана перейменувати на вулицю та провулок Георгія Гонгадзе. Про це повідомляє прес-служба міської ради.
Чернівецька міська рада пропонує мешканцям міста долучитися до громадського обговорення з питання перейменування вулиці та провулку Ярослава Галана на вулицю та провулок Георгія Гонгадзе.
Громадське обговорення відбувається відповідно до Положення про найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, мостів, встановлення пам’ятних знаків і меморіальних дошок в м. Чернівцях, затвердженого рішенням міської ради від 29.08.2013 року № 950 "Про затвердження Положення про найменування (перейменування) вулиць, провулків, проспектів, площ, парків, мостів, встановлення пам’ятних знаків і меморіальних дошок в м. Чернівцях та визнання такими, що втратили чинність, рішень виконавчого комітету міської ради з цього питання" та пропозицій міської топонімічної комісії.
Пропозиції (зауваження) подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, у строк до 20 червня 2016 року включно.
Анонімні пропозиції (зауваження) не розглядаються.
Пропозиції (зауваження) слід надсилати на електронну адресу Чернівецької міської ради document@rada.cv.ua або у письмовій формі на адресу: м. Чернівці, 58002 Центральна площа,1.
Біографічна довідка
Георгій Гонгадзе — опозиційний український журналіст, телеведучий. У 2000 році заснував і став першим головним редактором інтернет-газети “Українська правда”. Народився 21 травня 1969 р. у м. Тбілісі, але у 1989 р. переїхав до України, — навчався у Львівському національному університеті ім. І. Франка, а від 1995 р. — мешкав у Києві, працюючи на телебаченні.
Г.Гонгадзе брав активну участь у суспільно-політичному житті, і був відомий своїми критичними статтями про Президента України Леоніда Кучму та інших високопосадовців і політиків із його оточення. 16 вересня 2000 року журналіст пішов з роботи пізно увечері, але додому не повернувся. Зникнення Георгія викликало велику тривогу у його матері Лесі, дружини Мирослави з двома маленькими доньками, а також у колег-журналістів, політичних діячів.
Лише більш ніж через місяць — 2 листопада, за кілька десятків кілометрів від Києва, в лісі біля Таращі було знайдено обезголовлений труп з осколками. Родичі та друзі впізнали в ньому Георгія. Проте висновки експертизи ще були неостаточними. Це був початок політичного, “касетного скандалу”.
У 2005 році Георгію Гонгадзе присвоїли звання Героя України, у 2007 році його ім’ям назвали проспект у Києві.
22 березня 2016 року тіло Георгія Гонгадзе поховали у дворі церкви Миколи Набережного на Подолі в Києві після проведення траурної церемонії. Відомо що він сам був прихожанином цієї церкви.Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook