З нагоди 30-ої річниці з дня Чорнобильської катастрофи рятувальники з Буковини, які у перші роки трагедії працювали у зоні відчуження, зустрілися з чернівецькими школярами.
Зустріч відбулася у приміщенні музею пожежно-рятувальної справи Буковини, який діє при Управлінні ДСНС України у Чернівецькій області.
"Уявіть багаття завбільшки з дев’ятиповерховий будинок. Звідти виривається полум’я при високій температурі, у повітрі розносяться радіоактивні ізотопи. Їх не побачиш очима. Але вони проникають крізь стіни, крізь усе. Тільки олово і свинець його трохи затримують", - розповідав про трагедію учням сьомого класу Чернівецької школи №1
ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС Микола ГАЙДИЧУК. – Довкола – порожні будинки, нікого немає, лише рятувальники у масках. Наче у страшному фільмі…
Микола Гайдичук вказує на стенд із фотографіями у музеї: "Ось бачите, тут фото тих хлопців, які їздили у зону відчуження гасити пожежі. Більшості із них уже немає… Дози опромінення, отримані там, стали каталізаторами різних хвороб".
Про Чорнобильську трагедію школярі чимало знають з фільмів:
-Про Чорнобиль мені розповідав батько, а ще я бачив багато фільмів, - каже
учень сьомого класу чернівецької школи №1 Володимир ШАМБРА. – У фільмі це виглядало дуже страшно. Не хотілося би це побачити на власні очі, опинитися у такій ситуації.
За даними прес-служби Управління ДСНС України у Чернівецькій області, загалом 40 пожежників з Буковини у різні роки після катастрофи працювали у зоні відчуження.
Нагадаємо, Чорнобильська катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції, трапилася в ніч на 26 квітня 1986 року. Відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім.
На думку багатьох людей, ця подія так само як офіційна реакція, яка була продемонстрована у Москві, стала однією з причин розвалу СРСР.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
18-04-2016, 19:08
0
2 241