Про "подвійних громадян" - своїх колег - депутати облради говорити спершу не хотіли. Бо питання з цього приводу в порядок денний не включили, а проекту рішення не було. Однак після виступів деяких колег та громадських активістів таки почали говорити і досить конкретно.
Керівник обласної митниці назвав марки автівок бізнес-класу, які потрапили до України завдяки нинішнім і колишнім партійцям від "Батьківщини" та їхнім іноземним паспортам, йдеться в сюжеті ТВА.
- Це "БМВ Ха-чінчь, Ха-шасе, Лєхус, і патру колєц", - повідомив Микола Салагор, депутат Чернівецької облради.
- Чернівецьке обласне об'єднання "Майдан" має цілий ряд документів, де все сказано документально про належні факти, - запевнив Юрій Скорейко, голова об'єднання "Майдан".
- Я сьогодні говорю лише про вашу колегу Гливко Альону, на яку прийшло орієнтування з СБУ, підтверджене митницею, - зазначив Юрій Івашин, активіст об'єднання "Майдан".
Та куди важливіше не бажання обранців та колишніх чиновників їздити на престижних, але дешевих іномарках. Проблема значно небезпечніша.
- Подвійне громадянство в інших регіонах призвело до війни. І тут не треба говорити, що ми там когось утискаємо і так далі. Ми зобов'язані брати податки до державного бюджету, - наголосив Микола Салагор, депутат Чернівецької облради.
І будуть брати, каже керівник митниці. Бо, за його словами, у деяких випадках ввезення машин до України за іноземними паспортами вже є судові рішення - людей із подвійним громадянством зобов'язали платити тисячні штрафи. Але бити по гаманцях - тільки часткове покарання. Депутати з Буковини, які присягали на вірність іншій країні, не можуть служити своїм виборцям, переконані громадські активісти.
- Якщо немає сили волі у пані Гливко, то хай політична сила вирішить. А ви прийміть таке рішення, щоб зобов'язати фракцію вирішити питання щодо складання повноважень, - підкреслив Юрій Івашин, активіст об'єднання "Майдан".
Та цю пропозицію успішно проігнорували. Кілька годин думали, що ж все-таки вирішити.
- Звернутися до СБУ, до Митної служби по всіх 64-х депутатах обласної ради і всіх районних рад, а також по високопоставлених особах облдержадміністрації та райдержадміністрацій щодо наявності в них подвійного громадянства, - заявив Іван Шевчук, депутат Чернівецької облради.
- Звернутися до всіх посольств і консульств в Україні з запитом, чи у вас є подійне громадянство, чи ні, - закликав Іван Мунтян, голова Чернівецької облради.
І таки проголосували за те, аби самим собі рекомендувати відправити запити до іноземних представництв і самих себе перевірити на наявність подвійного громадянства. Разом із тим звернулися і до правоохоронців - просять прискіпливіше пропускати через кордон високопосадовців. Політолог каже - це не вирішення проблеми, а імітація роботи.
- Спустили це питання на гальмах. І навіть Мунтян, коли приймали це рішення, сміявся. Тому що він розумів, що вони уникнули тієї ситуації, яка мала закінчитися зняттям мандату і політичною відповідальністю для "Батьківщини", - пояснив Михайло Шморгун, політолог.
А позбавити повноважень депутата місцевої ради, як виявилось, не так вже й легко.
- Позбавляти громадянства України і, відповідно, позбавляти мандата як факт після того, як позбавляється громадянства України. Це може тільки Президент України, - зазначив Михайло Шморгун, політолог.
Найвідомішої фігурантки скандалу з подвійним громадянством - керівниці фракції від "Батьківщини" Альони Гливко - на цій сесії не було. Та згодом, як пообіцяли громадські активісти, оприлюднять й інші прізвища відомих людей не лише з українським паспортом.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
16-03-2016, 01:46
0
3 928