У Чернівцях стартував проект "Технологічна нація"., у рамках якого безкоштовно навчатимуть програмуванню за програмою Гарварду. Ініціатор проекту – Фонд BrainBasket, який займається розвитком освітнього ринку в сфері IT. Мета проекту – допомогти підготувати до 2020 року 100 тисяч ІТ-спеціалістів, що дозволить Україні стати однією з країн-лідерів в ІТ-індустрії.
-Цей курс дозволить всім охочим отримати комп'ютерну освіту та вивчити основи найбільш затребуваних мов програмування. Це дасть слухачам хороше підґрунтя для подальшого навчання та працевлаштування в IТ-сфері, - зазначив
координатор програми Technology Nation у Західному регіоні, голова громадської організації "Альтернатива-Є" Віктор Гищук.У Чернівцях безкоштовні курси програмування відбуватимуться у міській бібліотеці №1,що на вулиці 28 Червня, 57. Заняття відбуватимуться орієнтовано два рази на тиждень в робочі дні з 19:00 до 21:00.
-Ми хочемо, щоби бібліотеки продовжували жити. Ще з часів Союзу люди звикли, що тут можна отримати знання, знайти потрібну інформацію. Перша вимога до бібліотек у рамках цього проекту — наявність 15 комп`ютерів. Думаю, цього замало. Є багато людей, які готові прийти зі своєю технікою, лиш би мати можливість цього навчання. Якщо в бібліотеці є техніка, але не у потрібній кількості, то намагаємося зробити все можливе, аби набрати мінімум 15 технічних одиниць. Звичайно, це не будуть комп’ютери останніх моделей, адже проект діє на волонтерських засадах. Ми звертаємося по допомогу, у нас є багато партнерських організацій, які надають техніку на перший період, - продовжує Віктор Гищук. - Цей проект потрібний, адже знання ІТ - це крок у майбутнє. Вдячні мерії за підтримку.
-Це чудова ініціатива, яка вкрай потрібна і своєчасна для Чернівців. Все більше чернівчан пов’язують своє майбутнє з ІТ і ми прагнемо, щоби ця галузь стала однією з провідних місцевої економіки. Тому завжди йдемо назустріч таким проектам. Вітаємо перетворення однієї з міських бібліотек у навчальний хаб, де чернівчани матимуть змогу пройти безкоштовний курс СS50, навчитися основам програмування та зробити перший крок до нової професії. Добре, що це робиться із спільної ініціативи ІТ –компаній, громадськості, бібліотекарів та міськради, - зазначив
міський голова Олексій Каспрук.Участь в програмі не потребує попередніх технічних навичок. Єдиними критеріями відбору є володіння комп’ютером на рівні впевненого користувача та знання англійської мови на рівні upper-intermediate або вище.
-Ми уважно відбирали найкраще зі світової освітньої практики і це той унікальний випадок, коли продукт є одночасно безкоштовним і таким, що розвиває й несе практичну користь. Впевнені, це тільки початок. Але нам потрібна допомога небайдужих, зокрема IT-менторів та IT-компаній", - сказав Володимир Люлька, директор BrainBasket.
До участі у першому етапі проекту вже зголосилося 20 чернівчан. Навчання відбуватиметься у форматі blended learning, що передбачає самостійну роботу з лекційним матеріалом, який викладений в онлайн, та аудиторну практику під керівництвом досвідчених менторів. Лекції читатимуть місцеві програмісти-волонтери.
Зареєструватися на курси можна тут: http://brainbasket.org/technology-nation/
(Д.Ватаман)
12-03-2016, 12:03
0
6 013