Більше півсотні унікальних ікон недорахувался буковинська община старообрядців.
Дізналися про це випадково, коли на дрібних крадіжках у соборі села Біла Криниця зловили церковного прислужника. Селяни підозрюють у причетності до зникнення стародавніх ікон місцевого священника.
Скандал набув такого розголосу, що розбиратися у Білу Криницю навіть приїхало найвище духовенство, йдеться в сюжеті ТСН.12.00.
Успенському собору у Білій Криниці більше ста років, проте ікони та церковні книги у ньому ще давніші – деякі з них датуються ще п'ятнадцятим століттям. Більше півсотні унікальних образів звідси зникли. Наприкінці минулого року селом, в якому мешкають близько ста людей, прокотилася серія крадіжок, з будинків селян зникали особисті речі та церковні реліквії. Коли ж люди звернулись до правоохоронців, ті знайшли вкрадене вдома у церковного прислужника. Тоді його запідозрили і в зникненні ікон з храму.
Чиновники терміново скликали комісію, яка і виявила шокуючу недостачу.
"Виявилось, що 77 найменуваннь, з них ікони ХІV-XVII століття, і книг зараз вже немає. Коли ми почали з'ясовувати, чи була взагалі колись проведена інвентаризація, то виявилося, що з 2001 року ні одного року ніхто не проводив", - розповів заступник голови Глибоцької ОДА Ілля Лупуляк.
На зборах громади села люди висловили підозру, що до зникнення ікон причетний не тільки прислужник, а і сам отець Сергій - місцевий священник. Сам отець Сергій обвинувачення відкидає, мовляв, ікони зникли ще до його приходу у село. А жодної інвентаризації за 15 років не робив, бо не мав на то благословення.
Розбиратися у крадіжці з Києва прибув особисто архієрей старообрядницької церкви Савватій.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.