На Буковину вже повертаються перелітні птахи

Новини Чернівців / Життя
5 859
0
На Буковину вже повертаються перелітні птахи

Понад 100 видів пернатих прилетять на Буковину із теплих країв Як запевнив завідувач відділу природи обласного краєзнавчого музею Ігор Скільський, до нас уже прилетіли граки і шпаки.

– Буквально днями я бачив цих птахів біля свого будинку. І знайомі казали що їх бачили, – зауважив буковинський орнітолог. – Це перші вісники весни. Граки зимують на Буковині. Але це не місцеві популяції, а ті, що прилетіли до нас із півночі. Натомість граки, які гніздяться в Україні, мігрують на зиму на південь. Повертаються до рідних країв наприкінці лютого – на початку березня і починають будувати гнізда. Шпаки також прилітають на початку березня. Уже прилетіли зяблики, які можуть навіть зимувати у нас. Біля водойм бачили велику білу чаплю. Зимувало на Буковині досить багато водоплавних птахів. Тобто, потепління позитивно відобразилося на житті пернатих. Недавно чув, як співав вівчарик-ковалик біля багатоповерхівок на вулиці Авангардній. Це така маленька сіренька пташка, яка живиться комахами. Очевидно, також зимувала у нас. Минулими роками ці птахи прилітали до нас найраніше 25 березня. Хоча у природі немає нічого сталого. Дати, з якими пов’язують приліт конкретних птахів, – умовні. Усе зрештою залежить від погоди. Ця зима була досить тепла, тому перелітні птахи з’являться раніше. До нас прилетить понад сто видів пернатих. А всього на Буковині водиться майже 280 видів птахів. Із середини березня на Буковину повертатимуться білі лелеки. Вони долають із далекої Африки через пустелю Сахару десятки тисяч кілометрів.

У середині березня прилетять кулики та польові жайворонки, які зимують у Північній Африці або в Індії. Ці птахи живуть переважно в полях і на луках, в’ють гнізда прямо на землі. Тому в місті їх не можна побачити. Зозулі та ластівки прилетять після Благовіщення (сьомого квітня). А солов’їний спів можна буде почути у середині квітня. На Буковині солов’ї гніздяться здебільшого в долинах річок та лісових хащах. У квітні прилітають також співочі дрозди і та білі плиски. Найпізніше (з п’ятого по дев’яте травня) з’явиться чорний стриж або серпокрилець.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

02:00
Розчинна проти заварної: ось яка кава корисніша насправді
01:45
5 неефективних вправ, які варто припинити виконувати у спортзалі
01:30
Її не потрібно дотримуватись щодня. Названо найкращу дієту для схуднення
01:15
Ці 5 горіхів найкорисніші для вашого здоров'я: варто додати їх на тарілку
01:00
Небезпечно для очей: скільки часу можна дивитися телевізор без шкоди?
00:30
Чому корисно пити чай із кориці: названо 7 цілющих властивостей цього напою
00:30
Що станеться з організмом, якщо регулярно їсти насіння чіа: дієтологи дали відповідь
00:15
Як зробити рушники м'якими без кондиціонера: метод шокує простотою

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм