Лише за одну добу шахраї видурили у довірливих буковинців 100 тисяч гривень. Про це повідомляє сектор комунікації Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області.
Незважаючи на неодноразові попередження поліцейських, буковинці й надалі потрапляють на гачок до шахраїв. Жертвами шахрайських схем стали 10 буковинців.
Так, до 77-річного чернівчанина зателефонували нібито із Департаменту соціального захисту України. "Соціальний працівник" запевнив дідуся, що йому повернуть гроші, за прострочені ліки, однак за умови перерахунку певної суми грошей на банківський рахунок. Літній чоловік без вагань вирішив скористатися такою пропозицією та на наступний день перерахував спочатку 450 гривень. У подальшому такі дзвінки надходили упродовж дев’яти днів. Загалом пенсіонер віддав шахраям понад 40 тисяч гривень.
На жаль, громадяни і надалі нехтують такими рекомендаціями, як не повідомляти конференційної інформації банківських рахунків у телефонній розмові з нібито менеджерами або працівниками служби безпеки фінансової установи.
Читайте: За тиждень шахраї видурили у буковинців 80 тисяч гривеньІнші, троє довірливих мешканок Чернівців у розмові псевдо-працівниками банку під приводами розблокування нібито заблокованих карток, їх активації та додаткового "захисту", розповіли секретну інформацію про банківські рахунки, що дало змогу шахраям зняти з їх рахунків майже 26 тисяч гривень. За подібною схемою, свої заощадження у сумі 4050 гривень втратив 70-річний чернівчанин.
Двоє мешканок обласного центру "вирішували" питання не притягнення до кримінальної відповідальності своїх синів. Шахрай у телефонній розмові переконав чернівчанку за "свої послуги" перерахувати 4450 гривень, у іншому випадку жінка за місцем проживання віддала особисто невідомому чоловіку 7500 гривень. Втрати власних коштів у цих випадках можна було б уникнути, якби матері поцікавилися, де насправді їх діти або зателефонували на спецлінію "102".
Ще троє, мешканці Чернівців, Вижницького і Хотинського районів, стали жертвами шахрайської схеми купівлі-продажу товарів через мережу Інтернет. Буковинці за пральну машинку, наковальну та інструменти перерахували псевдо-продавцям майже сім тисяч гривень. Відповідно замовленого не отримали досі.
Поліція Буковини вживає всіх можливих заходів, аби встановити особи зловмисників. У той же час, звертаємося до громадян з проханням бути уважними та обережними при спілкуванні із невідомими особами, які просять чи вимагають перерахувати грошові кошти. Не ведіться на шахрайські хитрощі недобросовісних громадян.
Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
11-02-2016, 16:01
0
2 663