Лише за минулий тиждень шахраї примудрилися у довірливих мешканців Чернівецької області виманити понад 80 тисяч гривень.
Незважаючи на неодноразові застереження поліцейських, буковинці й надалі продовжують попадатися на шахрайські схеми зловмисників. Минулого тижня жертвами шахраїв стали п’ятнадцять жителів краю, повідомляє сектор комунікації Головного управління Національної поліції в Чернівецькій області.
Так, 5 буковинців "вирішували" питання про не притягнення до кримінальної відповідальності за нібито скоєння протиправних дій їхніми синами та онуками. Ціна питання – від 4-х до 12 тисяч гривень. Загалом довірливі матері та бабусі віддали невідомим особам понад 35 тисяч гривень.
За словами поліцейських, у таких випадках шахраї використовують психологічний вплив. Зловмисники телефонують пізно вночі, у слухавку говорять емоційно і основна вимога швидко надіслати гроші аби владнати питання про не притягнення до відповідальності. Далі надають потенційній жертві певні інструкції, як найшвидше передати гроші. Іноді вимагають кошти перерахувати на банківський рахунок. Однак останнім часом почали використовувати послуги звичайних таксистів. Тобто, жертві говорять, що зараз приїде таксист, йому потрібно передати гроші, відповідно він їх привезе в обумовлене місце. Зазвичай працівники служб таксі навіть не підозрюють, що вони сприяють шахраям.
Щоб уберегтися від такого виду шахрайства, громадянам не варто одразу віддавати або перераховувати гроші незнайомця. Спочатку зателефонуйте родичам або в поліцію. Як показує практика, з близькими все гаразд, а телефонували шахраї.
Інші п’ятеро мешканців області через відомий Інтернет-сайт "купляли" товари. До прикладу, 34-річна мешканка Сокирянського району перерахували 5 тисяч гривень невідомій особі, яка "продала" їй телевізор. Мешканець Новодністровська замовив на сайті гумові покришки до трактора, перерахував 1200 гривень, однак товар до покупця так і не надійшов. 42-річний мешканець Кельменецького району за 12 тисяч гривень "купив" човнового двигуна іноземного виробництва.
У таких випадках правоохоронці радять громадянам перед здійсненням платежу (завдатку) попередньо переглянути відгуки користувачів, які вже мали досвід користування веб-ресурсом та оцінили якість товару/послуги та його безпечність (для отримання такої інформації можна використовувати і пошукові системи). Якщо вже маєте намір придбати товар в мережі, то перевірте авторитет Інтернет-магазину і основне - наполягайте на оплаті лише після отримання товару.
За схемою телефонних дзвінків від працівників банку, шахраї виманили у п’ятьох буковинців понад 28 тисяч гривень. Так до 28-річного мешканця села Тереблече зателефонував нібито менеджер банку та під приводом переадресації та оновлення доступу до особистого кабінету інтернет-банку заволодів його майже 8-ма тисячами гривень. У іншому випадку, до 43-річної чернівчанки зателефонував "працівник" служби безпеки банку та під приводом поновлення налаштування після збою в системі, з її рахунку зникли 2484 гривень. У 26-річної мешканки села Клішківці "банківський працівник" нібито розблоковував банківські картки і з трьох рахунків зняв понад 12 тисяч гривень.
Аби громадяни не стали жертвою такої схеми шахрайства слід пам’ятати, що справжні працівники банківських установ не проводять жодних операцій у телефонному режимі. Вони не будуть запитувати у вас особисті дані, секретні коди, зокрема, які надходять у вигляді СМС-повідомлень чи іншу інформацію стосовно Вашого карткового рахунку.
За всіма вищевказаними фактами шахрайств слідчі розпочали кримінальні провадження, передбачені ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Працівники буковинської поліції проводять комплекс заходів аби знайти зловмисників та притягнути їх до відповідальності. Тож, у разі надходження сумнівної інформації, пов’язаної із необхідністю перерахунку грошей, зверніться одразу до поліції за номером "102".
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
8-02-2016, 12:11
0
3 021