На Буковині створюють один з перших в Україні катамнестичний кабінет

Новини Чернівців / Життя
2 592
0
На Буковині створюють один з перших в Україні катамнестичний кабінет

Для якомога більш раннього виявлення різноманітних патологій у дітей та їх своєчасної реабілітації з метою запобігання інвалідизації та важких розладів при Чернівецькому обласному Центрі медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи буде створено обласний катамнестичний кабінет. Над його створенням зараз працює спеціальна робоча група при Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.

- У перекладі з грецької катамнес означає спостереження, - пояснює головний лікар Центру медико-соціальної реабілітації дітей з органічними ураженнями нервової системи Антон Казанський. – Отож, головною функцією новостворюваного кабінету буде спостереження за найменшими дітьми з груп ризику задля збереження їхнього здоров’я у майбутньому.

На сьогодні, на жаль, чимало діток народжуються недоношеними, з’являються на світ внаслідок проблемної вагітності, складних пологів. В цілому таких дітей є дуже багато, тож усі вони складуть групу ризику. Адже патологія (особливо неврологічна) у таких діток проявляється не одразу. Вона протікає приховано, а потім раптово дає про себе знати, гостро маніфестуючи. І тоді здавалося б цілком здорова дитина (надто – з точки зору батьків) ураз стає недужою.

Щоб цьому запобігти, дані про всіх новонароджених із груп ризику будуть надходити на сервер обласного катамнестичного кабінету з усіх пологових відділень районних лікарень та із пологових будинків Чернівців. Відтак діток будуть оглядати вузькі спеціалісти абсолютно всіх напрямків і відповідно до результатів обстежень їх скеровуватимуть на ранню профілактику, лікування та реабілітацію.

- Перший рік життя дитини недаремно називають "золотим", таких результатів у своєму розвитку людина більше не досягає. Тому перші рік-два життя такі важливі й з точки зору максимальної ефективності всіх реабілітаційних заходів. Якщо дитина вчасно потрапить до рук неврологів, професійних реабілатологів та інших спеціалістів, то навіть коли за наявності в неї суттєвої патології її не вдасться цілком вилікувати, все-таки зможемо значно знизити ступінь прояву цієї патології, - аргументує необхідність кабінету А. Казанський. – Адже сьогодні нерідко маємо випадки, коли дитину до трьох років жодного разу не оглядав окуліст, лор- та інші вузькі спеціалісти. І коли при якихось проблемах малюка починають обстежувати, раптом виявляється, що він, приміром, зовсім глухий. Дитина стає інвалідом, хоча у разі своєчасного раннього обстеження й реабілітації цього можливо могла б уникнути.

Раннім виявленням та попередженням патологій займуться в обласному катамнестичному кабінеті, який буде одним із перших в Україні. Наразі члени відповідної робочої групи займаються розробкою алгоритму обстежень дітей групи ризику, котрі будуть на обліку кабінету, вивчають досвід інших країн, займаються іншими організаційними питаннями.

Департамент охорони здоров’я ОДА
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Читайте також

16:19
Через загрозу підтоплень на Буковині рятувальники перевірили рівень води в місцевих річках
15:59
Патрульні оштрафували водія за парковку на пішохідному переході
15:35
У Новоселицькій лікарні встановили ще один сучасний ліфт
15:17
З площі Філармонії прибрали несправний екран
14:59
В Україні суттєво знизилось електроспоживання
14:38
На Буковині викрили шахрая, який незаконно заволодів землею на 13 мільйонів гривень
14:16
Кабмін призначив нового першого заступника голови Чернівецької ОВА
13:59
В Україні скасують 50 копійок: що буде замість них

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм