Ескізний проект реконструкції адмінбудівлі Чернівецького кладовища КП "Історико-культурний заповідник" з прибудовою, ритуальним залом і колумбарієм обговорили і затвердили на архітектурно-містобудівній раді.
– Замовником проекту виступив департамент житлово-комунального господарства міської ради, – розповіла головний архітектор Чернівців Наталія Хілько. – Адмінбудівля кладовища на вулиці Зеленій, який є історико-культурним заповідником, давно вже потребує реконструкції. Оскільки там досі проводяться поховання, то потрібен ритуальний зал, де люди могли би попрощатися з рідними у негоду чи холод. Також запроектували колумбарій для зберігання урн із прахом, які часто привозять із-за кордону. Це буде новинка для нашого міста.
- На християнському цвинтарі потрібно привести до порядку земельну ділянку, на якій знаходяться адміністративні споруди, надати їм естетичного вигляду, – сказала автор проекту архітектор Лариса Вандюк. – Після реконструкції там будуть майстерня і ритуальний зал, де згодом планують відкрити музей історії цього кладовища. Збереглося досить багато цікавих експонатів про відомих людей, які тут поховані. Буде також проведено благоустрій цієї території: встановлять бруківку, лавки, ліхтарі. Усі будівлі об’єднають порталом із проїздом для ритуального транспорту. На цій земельній ділянці можна буде розташувати колумбарій із вмонтованими чарунками-нішами для зберігання урн із прахом. Дирекція кладовища повідомила, що такі урни часто привозять із-за кордону і немає де їх розмістити. Тому виникла необхідність у спорудженні відповідного приміщення. Проект затвердили на містобудівній раді. Гадаю, роботи з реконструкції триватимуть протягом двох-трьох років.
До теми Колумба́рій – сховище для урн з прахом після кремації. Розташовується в катакомбах або склепах, може бути у вигляді меморіальної стіни з нішами.
Вважається, що колумбарії були придумані ще в Стародавньому Римі. Саме біля цього міста виявили перше спорудження такого типу. Колумбарій дозволяє суттєво зекономити площу поховань і полегшує догляд за ними. У багатьох європейських країнах колумбарії поширені давно і часто користуються більшим попитом, ніж звичайні могили. В Україні є три колумбарії при крематоріях – у Києві, Харкові та Одесі.Підписуйтесь на новини "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
9-02-2016, 10:15
0
2 462