RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

"Що буде з гривнею, прогнозувати складно", - експерти

Гривня знову відновила своє падіння. За два дні курс "з’їхав" відразу на дві, подекуди на чорному ринку – майже на три гривні. Долар і євро в чернівецьких обмінниках ще 20 січня стрімко перетнув позначку у 27 гривень. Люди побігли до обмінників. Підсилили паніку повідомлення про те, що у Києві долар "підтягується" до 30, а євро укріпилося на цій позначці.

Про те, що курс долара доповзе до "тридцятки" фінансові аналітики говорили ще півроку тому. Причому пов’язували це не лише із спекуляціями та панікою, але й залежністю від поведінки рубля. Незважаючи на значне прагнення України відв’язатися від російської економіки, гривня продовжує залежати і від курсу рубля.

Ситуація – результат загальної нервозності

Всі аналітики коментують дію, бездіяльність чи навіть зацікавленість у цій ситуації Нацбанку. Цього разу головний банк наступного дня після першого стрибка вийшов на міжбанк з інтервенцією доларів. Це незначно укріпило гривню на біржі. І на 21 січня маємо незначну зупинку. Водночас, Нацбанк це міг би зробити раніше, щоби попередити різке знецінення гривні, бо за словами експертів, регулятор бачить картину валютного ринку наперед.

– Нацбанк моніторить ситуацію. Адже вони бачать повну картину валютного ринку за три дні: від подачі заявки до виконання з купівлі-продажу валюти, – каже Дмитро БОЯРЧУК, виконавчий директор Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна. – Роль Нацбанку – загладити гострі грані й почекати, доки гривнева ліквідність освоїться, просочиться в наше життя і заспокоїться. Тому я сказав би, що сьогоднішня ситуація на валютному ринку – результат загальної нервозності плюс вихлоп додаткової ліквідності. Якщо нічого екстраординарного не станеться, не буде обвалу експорту, думаю, тенденція поступово заспокоїться.

"Що станеться насправді – прогнозувати складно"

Водночас старший аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень Олександр ЖОЛУДЬ називає низку економічних причин, які штовхають гривню вниз: зниження експорту, здешевлення сировинних товарів, у тому числі металів, підвищений попит на валюту тощо. Відтак девальваційні чинники для гривні певний час зберігатимуться. "Якщо найближчим часом будуть приходити якісь позитивні новини про очікуваний приплив валюти – чи то позитивне рішення МВФ, чи вихід українських товарів на нові ринки і, як наслідок, збільшення експортної виручки, або підвищення цін на нашу продукцію – падіння гривні може призупинитися. Більше того, національна валюта може навіть трохи зміцнитися. Але це лише перспектива, що станеться насправді – прогнозувати складно", – вважає експерт.

Чернівецькі валютники скептично дивляться на тимчасове укріплення гривні, цілком імовірно, що наша валюта продовжить падіння: "Рік тому говорили-лякали, що долар стрибне до 20 гривень. Та тоді він успішно перетнув позначку далеко за 30 гривень. Хіба хтось передбачав це? Тому цього разу гривня легко може перетнути 30 і "піти" вище, можливо й до 40. Звісно, якби наші люди менше панікували і "згори" керували професіонали, а не бариги, то ми би не мали таких плачевних історій з гривнею, як сьогодні".

Тим часом, долю гривні прогнозувати ніхто не береться.

Одні кажуть, що курс міцнітиме вже від п’ятниці, 22 січня. Інші вважають, що це лише невеличкий перепочинок і через кілька днів гривня далі знецінюватиметься.

Торгівці ж уже заговорили про подальше підвищення цін. Це не станеться, якщо курс найближчим часом стабілізується, а невелике нинішнє похитування не позначиться на цінах. Якщо ж гривня відновить падіння, то цінники однозначно переписуватимуть. Причому насамперед на товари першої необхідності, так званий набір щоденного раціону – їх люди все одно змушені будуть купувати. А от дорогі товари – одяг, взуття, техніка – поки що не дорожчатимуть. Вони і так недешеві й сьогодні дуже погано продаються.

Тому подальше зниження купівельної спроможності поки що стримуватиме ціни.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Lina
22-01-2016, 14:59
Коментарів 0 Переглядів 2 916



Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми

Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.