Кореспонденти "Громадського.ТВ" відвідали Чернівецьку обласну клінічну лікарню, щоб з’ясувати, чи беруть тут медики гроші за медичні послуги, які мали би бути безкоштовними.
Про це йдеться в сюжеті "Громадського", пише molbuk.ua
Кілька днів журналісти ГромадськогоТБ.Полтава мандрували Україною, аби дослідити, чи дійсно медицина в країні є безкоштовною. Чернігів, Черкаси, Чернівці, Івано-Франківськ, Тернопіль і Рівне – у кожному з цих міст журналісти проходили ті чи інші обстеження, спілкувалися з медперсоналом і керівництвом лікарень. Мета такого експерименту – дізнатися, чи беруть з людей кошти за медичні послуги, та дослідити, як збираються благодійні внески на потреби лікарень. Читайте також: У Чернівцях "безкоштовна" лікарська довідка коштує 40 гривень
Перед тим як вирушити до Чернівців, журналісти ознайомилися з дослідженням, проведеним Інститутом аналітики та адвокації. Згідно з даним дослідженням, Чернівці – одне з небагатьох міст в Україні, де медичні заклади не співпрацюють з благодійними фондами. Проте тут розповсюджені благодійні внески, які збираються на рахунок лікарень. Ми вирішили перевірити, чи дійсно це так, відвідавши Чернівецьку обласну клінічну лікарню.
Уже в коридорі, поспілкувавшись із пацієнтами, кореспондентам стало зрозуміло, що медицина тут зовсім не безкоштовна. Згодом вони в цьому переконалися.
Журналіст Анатолій Мележик вирішив здати аналіз крові, після чого запитав лаборанта, чи є ця послуга платною. Лаборант запропонувала Анатолію здати стільки грошей, скільки він може. Сума в шість гривень цілком задовольнила медпрацівницю, яка взяла кошти прямо в руки, не видавши жодної квитанції.
Згодом вона пояснила, що на ці кошти вона закуповує витратні матеріали (вату, спирт, голки, медичні рукавички), оскільки матеріальне забезпечення лабораторії є недостатнім. Про необхідність оформлювати платежі за допомогою заяв чи квитанцій вона навіть не чула.
Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.
"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.