Кореспонденти "Громадського.ТВ" відвідали Чернівецьку обласну клінічну лікарню, щоб з’ясувати, чи беруть тут медики гроші за медичні послуги, які мали би бути безкоштовними.
Про це йдеться в сюжеті "Громадського", пише molbuk.ua
Кілька днів журналісти ГромадськогоТБ.Полтава мандрували Україною, аби дослідити, чи дійсно медицина в країні є безкоштовною. Чернігів, Черкаси, Чернівці, Івано-Франківськ, Тернопіль і Рівне – у кожному з цих міст журналісти проходили ті чи інші обстеження, спілкувалися з медперсоналом і керівництвом лікарень. Мета такого експерименту – дізнатися, чи беруть з людей кошти за медичні послуги, та дослідити, як збираються благодійні внески на потреби лікарень. Читайте також: У Чернівцях "безкоштовна" лікарська довідка коштує 40 гривень
Перед тим як вирушити до Чернівців, журналісти ознайомилися з дослідженням, проведеним Інститутом аналітики та адвокації. Згідно з даним дослідженням, Чернівці – одне з небагатьох міст в Україні, де медичні заклади не співпрацюють з благодійними фондами. Проте тут розповсюджені благодійні внески, які збираються на рахунок лікарень. Ми вирішили перевірити, чи дійсно це так, відвідавши Чернівецьку обласну клінічну лікарню.
Уже в коридорі, поспілкувавшись із пацієнтами, кореспондентам стало зрозуміло, що медицина тут зовсім не безкоштовна. Згодом вони в цьому переконалися.
Журналіст Анатолій Мележик вирішив здати аналіз крові, після чого запитав лаборанта, чи є ця послуга платною. Лаборант запропонувала Анатолію здати стільки грошей, скільки він може. Сума в шість гривень цілком задовольнила медпрацівницю, яка взяла кошти прямо в руки, не видавши жодної квитанції.
Згодом вона пояснила, що на ці кошти вона закуповує витратні матеріали (вату, спирт, голки, медичні рукавички), оскільки матеріальне забезпечення лабораторії є недостатнім. Про необхідність оформлювати платежі за допомогою заяв чи квитанцій вона навіть не чула.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.