У Чернівцях медики зареєстрували випадок сказу.
Про це повідомляє прес-служба міської ради.
Чернівецьке міське управління Головного управління Держсанепідслужби у Чернівецькій області інформує про випадок сказу у собаки, який підтверджено мікроскопічно управлінням ветеринарної медицини міста Чернівців 11.01.2016 року. Померлу тварину було доставлено в управління ветеринарної медицини господарем.
За інформацією, отриманою від фахівців ветеринарної медицини тварина, будучи хворою на сказ покусала невідому особу. Для своєчасного проведення антирабічного лікування та з метою попередження захворювання на сказ особам, що мали ризик інфікування необхідно негайно звернутись за антирабічною допомогою в лікувально-профілактичні заклади. Чернівецьке міське управління наголошує про небезпеку захворювання на сказ при контакті з хворою твариною.
Довідково:Сказ або водобоязнь – гостре інфекційне захворювання теплокровних тварин та людини. Характеризується ураженням центральної нервової системи.
У 2015 році у зв’язку з нападом тварин за медичною допомогою в лікувальні установи м. Чернівців звернулося 580 осіб, у тому числі дітей 161. За 2015 рік у м. Чернівцях випадків захворювання на сказ серед населення не зареєстровано.
Джерелом інфекції є – хворі на сказ тварини (лисиці, собаки, коти, гризуни, свійські тварини)
Механізм передачі вірусу відбувається через покуси та ослинення хворих на сказ тварин. Свійські тварини та люди заражаються на сказ від диких плотоядних тварин. Головною ознакою захворювання диких тварин є зміна поведінки — втрата відчуття страху. Звірі втрачають обережність, з’являються вдень в населених пунктах, в місцях випасу і утримання худоби, нападають на тварин і людей. Людина, проте, може заражатись від корів, овець, кіз, свиней, коней, ослів, щурів і навіть деяких птахів. Виділення вірусу зі слиною починається у тварини за кілька днів до розвитку клінічних ознак хвороби і триває протягом усього періоду захворювання. Захворювання починається періодом передвісників: поведінка собаки змінюється, вона стає неспокійною, ховається від людей, гризе неїстивні предмети, ковтає навіть дрібне каміння. З’являється слинотеча. Через 1-3 дні настає буйний період, який триває 3-4 дні. Собака кидається на людей і тварин, майже не гавкає або гавкає хрипло з підвиванням. Скажені собаки безцільно бігають вулицями, морди вкриті густою слинною піною. Далі настає паралітичний період, тварина пересувається тільки на передніх лапах (задні паралізовані), хвіст висить, язик звисає з рота, слина тягнеться стрічкою. В судорогах тварина гине. Збудник захворювання в холодну пору року довго зберігається в неприбраних трупах тварин, що загинули від сказу.
Тривалість інкубаційного періоду залежить від багатьох факторів, найбільш короткий для тварин 7-8 днів, для людей від 2-х тижнів до одного року.
Для виникнення захворювання у людини має значення місце укусу та характер ран. Особливо небезпечні укуси в голову, обличчя та кисті рук, тобто місця, близькі до спинного та головного мозку.
Першим виникає тупий біль у ділянці укусу, рубець на місці укусу нерідко припухає, червоніє, свербить, біль поширюється по ходу нервів. З’являється надмірна рефлекторна збудливість нервових центрів, зокрема дихання і ковтання. Настає розлад дихання, болісні судороги ковтальних м’язів при спробі напитись, слинотеча. Без інтенсивного лікування смерть настає в перші сім днів хвороби в результаті дихальної недостатності.
Щоб убезпечити себе від захворювання необхідно дотримуватись наступних правил:
• дворових собак утримувати на прив’язі або у вольєрах, вигулювати на короткому повідку та намордниках. Щорічно робити профілактичні
щеплення.
• уникати контактів з бездомними та дикими тваринами;
• не можна знімати шкуру з трупів диких тварин, вбивати здорових на вигляд тварин, які нанесли укуси, а терміново викликати ветеринарного лікаря.
В разі укусу домашньою твариною, слід з’ясувати ім’я господаря та адресу. Це допоможе уникнути щеплень проти сказу – за твариною можна встановити медичний нагляд.
Укушені рани, подряпини, місця ослинення потрібно негайно ретельно промити проточною водою з господарським милом, миючим засобом з подальшою обробкою країв рани спиртом, настойкою або водним розчином йоду. Ушкоджений одяг перед ремонтом обробити гарячою праскою. В цей же день слід звернутися до травматологічного пункту, який працює цілодобово.
Нагадаємо, двоє людей на Буковині померли
від грипу.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
13-01-2016, 16:02
0
3 074