RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Буковина стала рекордсменом у призначенні субсидій

Буковина стала рекордсменом у призначенні субсидій

На Буковині особлива ситуація з призначенням цих державних допомог. Із початком опалювального періоду в області призначили субсидій в 11 разів більшій кількості споживачів, ніж минулого сезону. Це мало чи не рекорд в Україні, бо в середньому по країні ця цифра збільшилася утричі. Про це зазначив на брифінгу Юрій ПІВЕНЬ, заступник начальника департаменту соцзахисту населення області.

Швидше за все, до кінця року черги не поменшають, бо з похолоданням прийдуть нові охочі за субсидією. У людей і надалі виникає чимало запитань щодо оплати комунальних послуг за наявності субсидій.

Водночас ажіотаж навколо субсидій не спадає й через необізнаність буковинців. Адже всі, хто хоче отримати допомогу, відразу йдуть до управлінь соцзахисту. Разом із тим, допомогу не можуть призначити, якщо у господарстві не впорядковані домашні документи. Наприклад, не прописані люди, які проживають чи не оформленні особові рахунки на власника. Людям варто спочатку впорядкувати свої питання, а далі йти до соціального працівника. У такому разі справді швидко і легко оформляють субсидію. Причому, без довідок.

Через значний наплив споживачів працівники не встигають вчасно повідомити про призначення субсидій. Якщо комусь довго не повідомляють про це, варто прийти чи зателефонувати й дізнатися про свою норму споживання і обов’язкову частку оплати.

До редакції звертаються чимало людей із запитаннями, як оплачувати комунальні послуги, якщо призначили допомогу.

У повідомленні про призначення субсидії зазначено норму споживання газу, електроенергії та води, в межах яких нарахована субсидія. Також зазначено й обов’язкову частку оплати, яку споживач має оплатити. Водночас люди і в цьому плутаються. До редакції надійшов лист у якому Володимир Костянтинович запитує: "У повідомленні про призначення субсидій мені розрахували, що моя норма становить 180 кубів газу. Із них я маю оплатити 60 кубів. Але я використав лише 40. Мені пояснили, що потрібно заплатити лише за один куб газу, а за решту – 39 заплатить держава через субсидію. Чи правильно це?"

– У такому разі панові Володимиру потрібно оплатити використані 40 кубів газу. Оскільки він використав менше норми – 60 кубів, то не потрібно платити обов’язкову частку, а лише те, що використав, – пояснив Ю. Півень. – Якщо ж у наступні місяці пан використає більше 60 кубів (але менше, ніж 180), тоді він все одно оплачуватиме лише обов’язкову частку. Та пам’ятайте, якщо спожили понад норму, то надлишок оплачує споживач за повною вартістю.

Багато людей плутається з оплатою комунальних послуг згідно із призначеними субсидіями. Буковинцям варто стежити, щоб вкластися у свої норми споживання, які зазначені у повідомленні про субсидії. Якщо використали менше, ніж обов’язкова частка оплати, тоді потрібно платити за реально використане. Через теплі осінні місяці люди використовують менше, ніж "дозволено" із призначенням субсидії.

Відтак, люди мають змогу економити власні кошти і "назбирати" про запас невикористані куби/кіловати. Якщо раніше невикористані державні кошти повертали назад до держбюджету, то тепер вони залишаються на особових рахунках споживачів. А не використані та оплачені субсидією куби газу можна буде спожити у наступні місяці.

Особливо це вигідно тим, хто має індивідуальне газове опалення. Таким домогосподарствам держава компенсує по дві-три-чотири тисячі гривень щомісяця. У Сторожинецькому районі, наприклад, є багатодітна сім’я, яка має понад 10 тисяч гривень субсидії.
Редактор: Lina
10-12-2015, 17:49
Коментарів 0 Переглядів 2 456


Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.