На календарі – перший зимовий місяць, а на Буковині на деревах почали розпускатися бруньки. Таке враження, що скоро настане весна.
– Передчасне розпускання бруньок на деревах спровокувала довга тепла осінь. У такому стані вони будуть перебувати ще довго. Але якщо продовжиться таке тепло, то на деяких деревах і кущах можуть навіть з’явитися листочки, – пояснила старший науковий співробітник Ботанічного саду ЧНУ Марія Виклюк. – Період глибокого спокою рослини відбувся влітку. Тому якщо не буде зниження температури до мінусових показників, хоча б невеликих, то можна буде спостерігати розпускання бруньок і їхній подальший розвиток. На деяких деревах ще досі є зелене листя. Та якщо настане різке похолодання, то бруньки можуть обмерзнути. І дерева від цього страждатимуть.
– У зв’язку з глобальним потеплінням у природі багато чого змінюється, – запевнила науковець. – Скажімо, продовжується період вегетації, скорочуються фази розвитку рослин, швидше закінчується цвітіння і так само швидше достигають плоди. Дерева та кущі будуть розпускатися раніше за норму, деякі навіть цвісти двічі на рік. У Ботанічному саду є дуже багато рослин не місцевих. Вони не всі однаково реагують на теплу погоду восени та взимку. Наприклад, калина запашна навіть зараз ще цвіте. Коли починаються заморозки – цвітіння призупиняється. Тепліє – калина знову цвіте. Такі особливості зараз можна спостерігати і у форзиції. Це стосується багатьох рослин, які цвітуть рано навесні.
4-12-2015, 10:20
0
8 100