Яндекс вивчив, скільки вулиць, на думку експертів, могло потрапити під його дію у Чернівцях і населених пунктах Чернівецької області.
Із майже 1100 вулиць, провулків, проспектів і площ Чернівецької області, нанесених на Яндекс.Карти, Закон про декомунізацію станом на початок вересня поширювався лише на 80 топонімічних об’єктів. Понад 60 із них розташовано у самих Чернівцях.
Найпопулярніша назва таких вулиць на Буковині – вулиця Першотравнева, вона трапляється на картах 5 разів. "Радянські" вулиці у Чернівецькій області також часто називали на честь політичних, військових і громадських діячів – іменами 35 із них названо понад 50 вулиць регіону. Наприклад, на честь Пархоменка і Моріса Тореза у Чернівцях названо по одній вулиці та по три провулки. Майже всі інші найменування в області трапляються лише один раз. Є в Чернівцях і зовсім рідкісні для України "радянські" топоніми – приміром, вулиці Стеф’юка немає в жодному іншому місті або селі.
У "комуністичних" назвах вулиць Чернівецької області також доволі часто є згадка про міста й місцевості – наприклад, вулиці Кронштадтська, Паризької Комуни, Хотинських Комсомольців, бульвар Героїв Сталінграда тощо.
Якщо узяти всі "радянські" вулиці Чернівців та з'єднати в одну, вона була б завдовжки близько 40 км і дотяглася б від цього міста до кордону з Румунією. А загальна довжина "радянських" вулиць усієї області – 75 км: як автомобілем від Чернівців до Коломиї.
Згідно з даними пошуку Яндекса, серед вулиць, що можуть бути перейменовані відповідно до Закону, у Чернівцях найчастіше шукають будинки на бульварі Героїв Сталінграда. А щодо власне декомунізації чернівчани запитують у Яндексі, наприклад, таке: [перейменування вулиць в місті чернівці в 2014-2015 році].
Нагадаємо, на Буковині у рамках декомунізації
перейменують одне село.
13-11-2015, 21:11
0
1 837