З нагоди Всесвітнього дня науки в БДМУ відбулося спільне засідання англомовних студентських клубів
З нагоди Всесвітнього дня науки у БДМУ відбулося спільне засідання англомовних студентських клубів "Debates Competition Сlub" та "English Speaking Club" на тему "Евтаназія – милосердя чи вбивство?" (“EUTHANASIA – MERCY OR KILLING?”).
Проблемне питання дискусії – eвтаназія – це діяння, яке свідомо і умисно вчиняється медичним працівником за неодноразовим і категоричним проханням невиліковно хворого з метою припинення фізичних страждань, що має результатом смерть пацієнта.
Чому сьогодні евтаназія є такою актуальною в розвинутих країнах? Сучасна юридична система закріплює за кожною людиною безліч особистих прав, головним і фундаментальним з яких є право на життя. Відповідно, поряд існує і право розпоряджатися своїм життям, що тлумачиться як можливість піддавати його значному ризику або навіть приймати рішення про припинення життя. Легітимність і моральність такого вибору уже тривалий час є предметом для обговорення юристів та медиків, суспільства в цілому.
Це породжує багато дискусій, в тому числі і навколо проблеми евтаназії. Від її розв’язання залежить доля багатьох безнадійно хворих людей, що завершують свої дні у стані невимовного фізичного болю та душевного відчаю.
Чи є рішення у цього питання?
Під час дискусійного змагання команда студентів від "Debates Competition Сlub" - "Killers in law" презентувала аргументи на користь легалізації евтаназії, адже це дозволяє в повній мірі реалізувати право людини розпоряджатися своїм життям, в тому числі приймати рішення про припинення власного життя. Крім того, людина визнається найвищою цінністю, а отже, і її реальне благополуччя, потреби і право на самовизначення, право на свободу, право на повагу гідності, право на гідну смерть мають бути гарантовані й забезпечені повною мірою. Були наведені факти того, що евтаназія забезпечує реалізацію одного з основоположних принципів права – принципу гуманізму, тому що вона припиняє страждання і муки невиліковно хворого. Врешті, держава і суспільство мають визнати таке право не заради всіх, а заради тієї невеликої групи людей, які дійсно його потребують.
Команда від "English Speaking Club" - “Autumn’s hope” виклала аргументи проти законодавчого затвердження евтаназії, а саме: Бог дав людині життя, а тому і приймати рішення про його позбавлення може лише Він. Дозвіл застосовувати евтаназію з великою вірогідністю може стати гальмом в пошуці нових ефективних способів і засобів лікування пацієнтів, бо часто саме боротьба зі смертю спонукає медицину рухатися вперед. Легалізація евтаназії може призвести до тиску на інвалідів, престарілих і невиліковно хворих осіб, які могли б ще жити і жити, але оточуючі та і вони самі вважають себе "тягарем". Такий спосіб позбавлення життя може бути засобом вчинення злочинів, умертвіння старих осіб, інвалідів, невиліковних хворих, на лікування яких не вистачає грошей, підкупу медперсоналу, зловживання посадовими повноваженнями, шахрайства тощо. Дуже важко встановити добровільність згоди пацієнта. І навіть тоді, коли пацієнт словесно або іншим очевидним способом погодився, то він завжди може передумати, а коли процедура вже запущена, то права змінити рішення у нього вже нема. Евтаназія виключає випадки на так зване "чудесне одужання". І хоча такий відсоток відносно малий, але такі випадки все ж таки трапляються, що також може розглядатися як шанс для пацієнта.
Яскраві та змістовні презентації команд були тепло зустрінуті залом, а подана інформація викликала велику кількість запитань, гарячу дискусію та зацікавленість аудиторії. Учасники команд продемонстрували неабияку ораторську майстерність, вміння вести дискусію, вислухати опонента та аргументовано сформулювати свою думку.
11-11-2015, 20:21
0
1 396