Талановита Ганна Бугай народилася у мальовничому селі Дихтинець. Жінка зізналася, що вишивкою займається з дитинства, адже любов до ручної роботи привила мама.
-Я займаюся вишивкою дуже давно, правда в дитинстві вишивала те, що казала мама (сміється.-авт). У ті часи не було культури шиття. Зараз ринок вишивання набув великої популярності і я рада цьому, адже багато людей знайшли себе у цій сфері, — каже пані Ганна. - І мама, і бабуся, і прабабуся, і сестра вишивають. Зараз вишивкою захоплюється моя донька.
"Ніколи не продаю свої роботи"- Вишивка — моє основне заняття. Це те, чим я займаюся по життю. Зазвичай вишиваю вночі, коли навколо все тихо і спокійно, - каже вишивальниця. - Багато своїх робіт я роздаровую, особливо пасхальні рушники. Ніколи їх не продавала, бо в Україні ручну роботу не цінують. Помічаю, що зараз всюди машинна вишивка, яку люди охоче купують, бо коштує дешевше. Проте ручна вишивка це колосальна робота, а у нас вона, на жаль, не оплачується належно. Щоб вишити одну повноцінну картину іноді потрібно кілька місяців.
Зараз знайти схеми для вишивки не важко. Інтернет ними забитий, у мене багато літератури про вишивання. Проте у моєму творчому доробку є при портрети наших буковинських митців: Миколайчука, Федьковича і Яремчука. Ці схеми я розробляла сама з фото. Я вибрала ту кольорову гаму, яка мені була по душі.
"Найбільше люблю вишивати рушнички"-У мене немає прив`язки до якоїсь конкретної теми. У мене багато картин на сакральну тему, різні пейзажі, портрети. Сакральна тема займає у моїй творчості особливе місце. Перед тим як вишивати на релігійну тему я раджуся з священником, - каже Ганна БУГАЙ. - Я дуже люблю вишивати рушнички і сорочки, адже там можна використати мережку. Це забута і закину техніка, але я її дуже люблю. Я люблю вивчати її зі старих речей. Це надбання наших бабусь та прабабусь, яке у наші часи втратилося.
Окрім картин, рушничків, портретів я люблю вишивати сучасну сорочку. Жіночий одяг і сорочки я інтерпретую по-іншому, так, як мені хочеться, по-сучасному. Люблю створювати костюми з елементами вишивки. Це дуже важко, адже тут потрібно вишивати по накладній канві, - каже буковинка.
5-11-2015, 19:31
0
3 196