Податківці перевірили більше двох тисяч посадовців, які працюють на різних посадах у Чернівцях. За результатами перевірок виявилося, що майже у половині випадків відомості зазначені у деклараціях держслужбовців відрізняються від реального статку.
Упродовж дев’яти місяців цього року до ДПІ у місті надійшов 2971 запит щодо проведення спеціальної перевірки посадовців в рамках закону про очищення влади.
- Станом на перше жовтня вже підготовили 2247 висновків про результати спецперевірок у Чернівцях. Їх направили як до міністерства юстиції, так і безпосередньо керівнику даної посадової особи, - повідомила Оксана КОНОПНИЦЬКА, завідувач сектору спеціальних перевірок ДПІ у місті Чернівцях. - Найбільше запитань під час спеціальних перевірок виникло щодо майна, яке набуте під час перебування на держслужбі. Для з’ясування джерел походження майна сектор спецперевірок розглянув 1293 пояснення осіб щодо яких проводилась перевірка, - повідомила посадовець.
Інщими словами, більше тисячі посадовців вимушені пояснити чому їхні дані у декларації не співпадають з даними у реєстрі майнових прав. Щоправда майже у всіх випадках ці невідповідності виявилися технічними неточностями. Скажімо, у декларації службовець зазначив, що він є власником половини будинку, а у реєстрі значиться, - що весь будинок є його власністю. "У таких випадках ми викликаємо посадову особу до з’ясування. Людина має надати документи, які підтверджують його власність. Таким чином вирішуємо питання достовірності даних, зазначених у декларації, - пояснила Наталя БАЛЬОН, керівник сектору комунікацій ДПІ у місті.
Щоправда є й інші "технічні" помилки. Наприклад дехто з чернівецьких службовців "забув", що продав машину. А суму доходу до декларації не вніс, бо машину продав "за дорученням". Після перевірки службовець переписав декларацію.
Якби перевірка виявила завідомо неправдиві дані, службовця очікувало б звільнення і навіть кримінальна відповідальність. Але таких випадків поки що у Чернівцях не було.
15-10-2015, 17:47
0
1 942