Чернівці розпочинають експеримент з виборів директорів шкіл, - Яценюк

Новини Чернівців / новини
2 139
0
Чернівці розпочинають експеримент з виборів директорів шкіл, - Яценюк

Директори шкіл в Україні обиратимуться на відкритих конкурсах. Вперше таку процедуру проведено в Києві, починає діяти експеримент у Чернівцях. Про це йшлося на засіданні уряду, повідомляє Урядовий портал.

У вівторок, 13 жовтня, Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про порядок призначення керівників загальноосвітніх навчальних закладів державної форми власності за результатами конкурсного відбору. Уряд також рекомендує органам місцевого самоврядування запровадити відкриті конкурси на посади директорів шкіл комунальної форми власності.

Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк на засіданні Уряду підкреслив, що за цією постановою директори обираються "не за вказівкою того чи іншого керівника області чи району", а конкурсною комісією, яка складається з фахівців, представників громадськості, батьківських комітетів та навіть учнів.

Він нагадав, що на таких відкритих конкурсах були обрані 22 директори київських шкіл. Відповідний експеримент запроваджується зараз у місті Чернівці: "Зараз ми розповсюджуємо процедуру публічного і прозорого обрання директорів шкіл на всю Україну".

Арсеній Яценюк зазначив, що органи місцевого самоврядування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України повинні прийняти відповідні рішення, "адже це в їхній компетенції - щоби рішення про обрання директорів шкіл дійшло до кожного міста, містечка, села".

Нова якість української освіти, підкреслив він, буде "з новою якістю директорів шкіл, в яких світяться очі, в яких є бажання змінювати систему освіти, які отримають додаткові повноваження і автономію щодо управління кожною школою разом зі своїм педагогічним колективом, батьківським комітетом і учнями, які навчаються в цій школі".

Глава Уряду також повідомив, що Уряд України приймає рішення щодо надання дозволу на використання бюджетних коштів для відновлення повноцінного функціонування 16 вищих навчальних закладів, які переїхали з тимчасово окупованих територій Донецької і Луганської області на контрольовані української владою території.

Це рішення, за словами Арсенія Яценюка, дасть змогу забезпечити фінансування цих вузів і дозволити їм здійснити закупівлі техніки, обладнання, інвентарю для того, щоб відновити діяльність в повному обсязі.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

13:58
У Кремлі підтвердили переговори Путіна і Віткоффа: заявили про "обережний оптимізм"
13:37
На Буковині колишній податківець допомагав продавати фальсифікований алкоголь та цигарки
13:20
В Україні різко погіршиться погода: де випаде сніг
12:59
Курс валют у Чернівцях 14 березня
12:41
Справжній козак: у Чернівцях народився хлопчик, вагою 5 кілограмів
12:19
Секретарка міськради Чернівців заробила за рік майже мільйон гривень
11:59
В МЗС відреагували на заяви Путіна про мир
11:40
"Це фільтр організму". Дієтолог назвала 4 речі, які зроблять нирки здоровішими
11:20
У Чернівцях аферисти видурили у жінки 32 тисячі
11:00
На Буковині вщент згорів автомобіль
10:40
Реєстрація на НМТ 2025: скільки триватиме та що змінилося у новому році
10:20
Окупанти атакували Україну безпілотниками: скільки вдалося збити
10:00
На що українці витрачають найбільше грошей: дані Держстату
09:55
Розсилка СМС для бізнесу: можливість збільшити продажі*
реклама
09:40
В Україні створили нову платформу по боротьбі з кіберзлочинами: як вона працює
09:20
День українського добровольця 2025: історія свята, привітання у віршах, прозі та листівках
08:58
Що їсти на сніданок для поліпшення рівня цукру в крові: 5 найкращих варіантів
08:30
Канада витратить майже $16 мільярдів на оновлення військового флоту
08:13
Ветеран війни озвучив несподівану версію причини виходу ЗСУ із Суджі
07:50
Продовження ремонту кільця біля Дріжджзаводу та приєднання аптеки-музею до медзакладу: головні новини
07:36
На Буковині сьогодні попрощаються з чотирма відважними Героями
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 14 березня не буде світла
07:00
Погода на Буковині 14 березня
02:00
Нутриціологиня пояснила, скільки пити води на день, та чому тепла краще за холодну
01:45
Ніколи не зливайте це у раковину: які звички гублять вашу сантехніку
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм