В Україні хочуть перейменувати 25 міст

Новини Чернівців / Новини України
2 571
0
Депутати від блоку Юлії Тимошенко пропонують, на честь 20-річчя незалежності України, очистити мапу країни від радянських назв. До парламенту вже внесено законопроект про відновлення історичних назв 25 міст.

Про це повідомляє ТСН.

В обгрунтуванні до законопроекту наголошується, що колишні назви населених пунктів, вулиць, парків, підприємств, встановлені в радянські часи, "не відповідають сучасній реальності, гальмують розвиток національної самосвідомості українського народу".
Карта українських міст нагадує "комуністичне кладовище, в той час як імена славетних українців на цій карті не представлені", говориться в законопроекті. "Існування символіки та топоніміки минулого несумісне з нинішнім політичним плюралізмом і ображає національні почуття українців", - вважають в БЮТ.

Якщо закон буде прийнятий, то на мапі України з'явиться нові назви: замість Дніпродзержинськ - Каменськ, Бірзула замість Котовська, Чистяково замість Тореза, Єлисаветград замість Кіровограда.

Зникнуть назви населених пунктів, дані на честь діячів комуністичного режиму, - Артема, Кірова, Димитрова, Орджонікідзе, Свердлова, Щорса та ряду інших.
Не залишиться міст Красноармійськ, Первомайськ. Новомосковськ перетвориться в Самар, Кузнецовськ в Віраш.
Пропонується змінити назву Дніпропетровська - він стане Січеслав, а область Січеславской, хоча в історії це місто було відоме як Катеринослав.

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Весна вже скоро: погода на Буковині до кінця лютого
5 388
"Резерв+" призупинить роботу: що важливо зробити користувачам
5 081
У Чернівцях призначено нову головну лікарку Центральної міської лікарні: що про неї відомо
4 746
Стрілянина на Буковині: затримали чоловіка, який перебував у розшуку за військовий злочин
4 137
Для цвинтаря у Чернівцях хочуть купити земельні ділянки: чому з цим виникли проблеми
4 096
Затримували дезертира: поліція розповіла подробиці інциденту зі стріляниною в селі на Буковині
3 908
У Чернівцях прощаються із трьома загиблими героями: поліцейські віддали останню шану колегам
3 758
У Чернівцях десятки будинків на день залишаться без води: перелік адрес
3 387
«Не боялися дивитись в очі ворогу»: в Чернівцях попрощалися із трьома поліцейськими – фото
3 258
Подробиці стрілянини на Буковині: чоловік вилами пробив колесо авто спецпризначенців
3 136