У Чернівціобленерго попередили, чому небезпечно рибалити біля ліній електропередач

Новини Чернівців / новини
976
0

У Чернівцях обленерго попереджає про небезпеку рибалити біля лінії електропередач та зазначають, що смертельні випадки через недотримання правил безпеки вже були минулого місяця на Житомирщині.

У липні загинув чоловік, випадково піднявши вудку догори, яка досягла проводу, пише molbuk.ua.



Енергетики закликають буковинців бути обачними та дотримуватись правил безпеки, а також додають, як потрібно поводитись, ловлячи рибу у водоймі.

"Повітряні лінії, які розташовані неподалік водойм, становлять небезпеку. Адже підвищена вологість створює ризик для життя навіть при наближенні до проводів електролінії, а дотик вудилищем неминуче призведе до смертельної травми. На сучасних вудках виробники наносять попереджувальний знак про те, що неприпустимо використовувати їх поблизу ЛЕП, оскільки це обладнання виготовляють із вуглепластику – матеріалу, який є провідником електричного струму.

Небезпечна риболовля неподалік ЛЕП й під час грози. Оскільки вудка є провідником струму, вона може притягувати удар блискавки. Зверніть увагу, що відстань від натягнутих повітряних проводів високовольтних ліній до землі складає сім метрів у межах населених пунктів та шість – за їхніми межами. Разом з тим, довжина вудки може сягати від 4 до 10 метрів. Тому, враховуючи людський зріст, розмах вудки легко досягне проводу.

Небезпечно ходити під повітряними лініями з піднятою догори вудкою. Щоб уникнути випадкового дотику до проводів слід переносити вудилище, опустивши його паралельно до поверхні землі", - йдеться у повідомленні.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
Назвали десятку шкіл Буковини, де учні склали НМТ на найвищі бали
7 844
Івасюк та Кузнєцова – на Театральній площі: у Чернівцях відтворили перше виконання «Червоної рути»
7 166
Через затори і нові дорожні знаки: чому перенесли зупинки у Чернівцях
6 491
Роздають сміттєві контейнери: хто з чернівчан може їх отримати безкоштовно
6 007
"Був добрим і відкритим": на війні загинув воїн з Буковини Василь Гулей
4 346
«Спокійно в нас не буває ніколи»: до дитячої лікарні щодня потрапляють діти через ДТП, падіння, удари
4 154
Експосадовиця міськради Чернівців закупила генератори у знайомого за завищеною ціною
4 100
Коли настане зима у цьому році і якою вона буде: неочікуваний прогноз кліматолога
3 666
Економісти та психологи б’ють рекорди: у ЧНУ навчається майже 3600 першокурсників
2 527
Чернівчан завтра просять провести загиблого воїна Станіслава Ольховського
2 352


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.