У Чернівцях у дитсадках катастрофічно не вистачає вихователів

Новини Чернівців
2 246
0
У Чернівцях у  дитсадках  катастрофічно не вистачає вихователів


На сайті управління освіти пропонують вакансії вихователів у 25 дитячих садочках Чернівців.

У деяких є посади одразу для п’яти вихователів, пише molbuk.ua.

Причина нестачі персоналу – низька заробітня плата. У середньому вихователі отримують чотири тисячі гривень.



"У більшості дитячих садків не вистачає по одному-два вихователі. На це впливає низький рівень зарплат і можливість працювати за кордоном за більші гроші. Молодий вихователь без стажу, прийшовши на роботу у дитсадочок, буде отримувати 3496 гривень. Тому не дивно, що за останні три роки до нас прийшло лише кілька молодих фахівців. Вихователі з досвідом, з категоріями мають 4649 гривень", – каже виконувачка обов’язків начальника управління освіти Ніна Вітковська.

Освітяни переконані, що ситуацію може покращити лише підвищення зарплат. Та на рівні держави для вихователів це поки не планують робити. Кабмін обіцяв до вересня 2018 року збільшити доплати для працівників дошкільних та позашкільних закладів, але цього так і не зробив. Не сталося змін і цього року, в держбюджеті на 2019 рік не заклали виплати для вихователів. Тож така ситуація із низькими зарплатами та нестачами кадрів вихователів не лише у Чернівцях, а й у всій країні.

У кожному місті цю проблему вирішують по-своєму. У Чернівцях теж вирішили хоч частково покращити ситуацію з зарплатами вихователів.

"Наприкінці року вихователі мають премію майже у розмірі окладу, але це лише одноразова виплата. Щоби хоч якось збільшити зарплати, у міськраді розглянули питання про муніципальні доплати для вихователів комунальних дошкільних установ міста. На це планують виділити понад три мільйони гривень. Є вже певні погодження міськради. За це ще мають проголосувати депутати, сподіваюся вони це підтримають. Доплати будуть щомісячними, призначатимуть їх для всіх педагогів і становитимуть вони 20 відсотків від базового окладу", – розповіла Ніна Вітковська.

У міській раді зазначають, що питання доплат наразі вивчається.

"Ми зараз все аналізуємо, бо у нас ще немає всіх звітностей. Налаштовані ці доплати призначити вихователям, але зараз дуже складно щось прогнозувати, адже у місті розпочали багато робіт, які потрібно завершити. Та в будь-якому випадку ця проблема у нас на першому плані. Думаю, доплати вихователям призначать не раніше серпня", - зазначили начальниця фінансового управління Чернівецької міської ради Лівія Бамбуляк.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram

0 коментарів

Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.
Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:
купить iPhone 17 Pro Max в Одессе, цены в Украине
ТОП 10
Міланка осиротіла: у селі під Чернівцями поховали жорстоко вбиту 21-річну жінку — відео
1 205 540
Це горе для обох родин: дружина підозрюваного у вбивстві 21-річної жінки розповіла про подробиці трагедії
122 874
Знову гірка втрата: на Буковині проведуть в останню дорогу медика Ігоря Кумку
21 020
1500 вишитих рушників і живий коридор: у Чернівцях проведуть масштабний флешмоб
17 132
У Чернівцях виставили на аукціон землю під багатоповерхівку: яка стартова ціна
16 378
Батька і сина, підозрюваних у жорстокому вбивстві 21-річної жінки, взято під варту
14 948
Вважався зниклим безвісти: на Буковині зустрінуть траурний кортеж із воїном Русланом Горичаном
14 255
Знову гірка втрата: на війні загинув військовий з Буковини Іван Назаров
13 745
У Чернівцях попрощалися з молодшим сержантом Ігорем Ярошенком
11 970
ПЦУ визнала святим митрополита Буковини і Далмації
11 035