Нині спостерігаємо чудову осінь. Яскраві, радісні кольори, лагідне сонце й піднесений настрій бентежать та зігрівають. Здавалося, немає причин для смутку. Але…
Підігріла осінь й масове бажання чиновників і комунальників економити. Лише заощадження у нас чомусь зводиться не до ощадних технологій, а до звичайного рубильника.
Отже, чернівецькі школи, садочки, лікарні й багатоповерхівки просто відімкнули від опалення на два тижні. Все правильно – навіщо спалювати тисячі кубів газу, якщо надворі вдень повітря прогрівалося до 20 градусів. Але ті, хто вирішив економити, не звернули увагу, що півдоби – від сутінків до ранку температура повітря була доволі осіння. Тому приміщення (у Чернівцях чимало з них вологі) за ці кілька теплих годин не встигали прогрітися.
Тобто упродовж двох тижнів чернівчанам доводилося загартовуватися: дітей у садках вкладали спати вдягненими, у школах учні на уроках не знімали курток, а хворих взагалі… виписували. Колега розповів, що його знайому із запаленням легень лікарня відправила додому, бо у них (!?) холодно в палатах.
Натомість чиновники звітують про зекономлені природні ресурси та бюджетні кошти. Нібито з 21 жовтня міські котельні працювали лише вночі, а з 25 – повністю їх відімкнули (за винятком дев’яти котелень для пологових будинків та дитячих закладів).
Водночас, крім чиновників економію ніхто не відчув. Бо холодні батареї у рахунках чомусь не врахували: "За жовтень мені нарахували за тепло 270 гривень. Це за два тижні фактичного опалення", – зазначила чернівчанка Надія Петрівна.
Діти похворіли, бо у кофтинках та колготах під ковдрами упрівали, тоді коли температура у спальнях сягала тільки 15-16 градусів тепла. Школярі також масово чхають-кашляють, бо промерзли у холодних класах. А батьки тим часом підраховують збитки: через антибіотики, засоби для горла-носа, пропущені робочі дні тощо. Це у гривнях.
А скільки втрачено нервів, здоров’я?
Тому так і живемо, бо керуємося галочкою у звіті, а не здоровим глуздом.
21-11-2013, 11:36
0
2 589