RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Читаю про початок ЗНО-шної кампанії цього року і згадую емоції та враження від підготовки до вступу доньки минулого року.
Хочу поділитися власним досвідом підготовки випускниці-абітурієнтки. Можливо, для нинішніх батьків випускників це стане певною шпаргалкою. Навмисне не торкатимуся випускного та шкільних підсумкових – атестаційних турбот. Ця тема – привід для окремого матеріалу – з калькулятором. Лише зазначу, що деякі "педагоги" добре навчилися заробляти на випускниках, медалях і випускних вечорах.

Торік у цей час знайти "вільного" репетитора було майже неможливо. Чи навмисне хтось поширює такі чутки, чи то справді у Чернівцях мало хороших викладачів із найбільш популярних предметів: української мови та літератури, історії, біології, іноземних мов.

Торік ми потрапили у пікантну ситуацію. За рекомендаціями записалися до викладача біології одного із вишів міста. Гадали, цей фахівець точно мала би знати, що потрібно вчити для ЗНО. Біологія – профільний предмет для нашої майбутньої спеціальності, тому він був надважливий для нас. Оплата за одне заняття була чималою – 150 гривень. За місяць проводили по 4-6 занять (у вихідні по півтори-два заняття без перерви), у грошах це 600-900 гривень. Як гривні доводилося шукати-позичати-перепозичати – коректно пропущу. Але ж я була переконана, що "гра варта свічок", бо ж йдеться про майбутнє дитини.

Трохи відволічуся на риторичну ремарку: чому випускники шкіл змушені шукати викладачів з предметів, які вчать багато років? Адже ЗНО – це підсумок шкільної програми і перевірка учнівських знань, яких мали би надати вчителі – це їхня робота!!

З багатьох причин ми найняли лише одного репетитора. По-перше, через надто дорогі послуги. По-друге, мені пощастило з донькою. Вона змалечку багато читала, любов до книги зберегла й досі. Плюс їй також поталанило мати чудового шкільного вчителя з української мови, точніше вчительку. Це педагог, професіонал з великої літери, тож репетитора з рідної мови нам практично не потрібно було. Зауважу, що викладачів, які по-справжньому люблять свій предмет – чимало. Здіймаю перед ними капелюха. Та вони все більше є екзотикою у навчальних закладах, бо ті, хто мав би сіяти розумне та вічне, все більше нагадують бізнесменів.

Старшокласники розповідають, що деякі вчителі (такі були і в нашій школі) уроків майже не проводять (особливо у випускному класі). Оцінки ставлять здебільшого за реферати і вазони. Проте, наголошують, що до них можна звертатися за підготовкою до ЗНО. Напевне, саме тут прихована відповідь на моє риторичне "Чому?"

Отже, щодо пікантних обставин. При доволі значних сумах оплати посеред навчання репетитор з біології повідомила, що піднімає ціну до 200 гривень. Як на мене – дуже непорядно з її боку. Тому при не надто ефективному для нас навчанні – викладач вишу просто начитувала лекції – ми відмовилися від послуг такого репетитора.

…І мало не почали панікувати: де нам за півтора місяця до тестування відшукати іншого?

На щастя, світ не без добрих людей. Нам вдалося знайти чудового репетира з біології. Це вчителька у звичайній середній школі. За критично короткий термін вона дала розлогі, чіткі, необхідні саме для ЗНО матеріали з різних галузей біології. Саме цій вчительці ми завдячуємо за високі бали із зовнішнього оцінювання, які проклали шлях до навчання на бюджеті у київському виші!

Наразі, донька успішно навчається у столичному виші на вузького спеціаліста. Дуже радіє з того, що сама вступила на бюджет (це справді реально), там немає хабарів (як це можливо – у наступному матеріалі), читають предмети вимогливі викладачі – фахівці/фанати своєї справи. А матеріалами, які отримала від вчительки з біології, донька користується у навчанні і тепер.

Тому у питанні репетиторів постулат "ціна-якість" не є визначальним. Більш важливим все-таки є професійність і звичайна людська порядність.

Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
Редактор: Igor
23-01-2016, 13:38
Коментарів 0 Переглядів 5 683

Теги -

У жителів села Біла наприкінці 2023 року через підвищення напруги перегоріли електроприлади. Василь Шокостюк подав до суду та домігся компенсації від "Чернівціобленерго". "МБ" розпитав у чоловіка, як йому це вдалося.

Сергій Цюга воює майже три роки, отримав орден "За мужність" III ступеня.
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.