Читаю про початок ЗНО-шної кампанії цього року і згадую емоції та враження від підготовки до вступу доньки минулого року.
Хочу поділитися власним досвідом підготовки випускниці-абітурієнтки. Можливо, для нинішніх батьків випускників це стане певною шпаргалкою. Навмисне не торкатимуся випускного та шкільних підсумкових – атестаційних турбот. Ця тема – привід для окремого матеріалу – з калькулятором. Лише зазначу, що деякі "педагоги" добре навчилися заробляти на випускниках, медалях і випускних вечорах.
Торік у цей час знайти "вільного" репетитора було майже неможливо. Чи навмисне хтось поширює такі чутки, чи то справді у Чернівцях мало хороших викладачів із найбільш популярних предметів: української мови та літератури, історії, біології, іноземних мов.
Торік ми потрапили у пікантну ситуацію. За рекомендаціями записалися до викладача біології одного із вишів міста. Гадали, цей фахівець точно мала би знати, що потрібно вчити для ЗНО. Біологія – профільний предмет для нашої майбутньої спеціальності, тому він був надважливий для нас. Оплата за одне заняття була чималою – 150 гривень. За місяць проводили по 4-6 занять (у вихідні по півтори-два заняття без перерви), у грошах це 600-900 гривень. Як гривні доводилося шукати-позичати-перепозичати – коректно пропущу. Але ж я була переконана, що "гра варта свічок", бо ж йдеться про майбутнє дитини.
Трохи відволічуся на риторичну ремарку: чому випускники шкіл змушені шукати викладачів з предметів, які вчать багато років? Адже ЗНО – це підсумок шкільної програми і перевірка учнівських знань, яких мали би надати вчителі – це їхня робота!!
З багатьох причин ми найняли лише одного репетитора. По-перше, через надто дорогі послуги. По-друге, мені пощастило з донькою. Вона змалечку багато читала, любов до книги зберегла й досі. Плюс їй також поталанило мати чудового шкільного вчителя з української мови, точніше вчительку. Це педагог, професіонал з великої літери, тож репетитора з рідної мови нам практично не потрібно було. Зауважу, що викладачів, які по-справжньому люблять свій предмет – чимало. Здіймаю перед ними капелюха. Та вони все більше є екзотикою у навчальних закладах, бо ті, хто мав би сіяти розумне та вічне, все більше нагадують бізнесменів.
Старшокласники розповідають, що деякі вчителі (такі були і в нашій школі) уроків майже не проводять (особливо у випускному класі). Оцінки ставлять здебільшого за реферати і вазони. Проте, наголошують, що до них можна звертатися за підготовкою до ЗНО. Напевне, саме тут прихована відповідь на моє риторичне "Чому?"
Отже, щодо пікантних обставин. При доволі значних сумах оплати посеред навчання репетитор з біології повідомила, що піднімає ціну до 200 гривень. Як на мене – дуже непорядно з її боку. Тому при не надто ефективному для нас навчанні – викладач вишу просто начитувала лекції – ми відмовилися від послуг такого репетитора.
…І мало не почали панікувати: де нам за півтора місяця до тестування відшукати іншого?
На щастя, світ не без добрих людей. Нам вдалося знайти чудового репетира з біології. Це вчителька у звичайній середній школі. За критично короткий термін вона дала розлогі, чіткі, необхідні саме для ЗНО матеріали з різних галузей біології. Саме цій вчительці ми завдячуємо за високі бали із зовнішнього оцінювання, які проклали шлях до навчання на бюджеті у київському виші!
Наразі, донька успішно навчається у столичному виші на вузького спеціаліста. Дуже радіє з того, що сама вступила на бюджет (це справді реально), там немає хабарів (як це можливо – у наступному матеріалі), читають предмети вимогливі викладачі – фахівці/фанати своєї справи. А матеріалами, які отримала від вчительки з біології, донька користується у навчанні і тепер.
Тому у питанні репетиторів постулат "ціна-якість" не є визначальним. Більш важливим все-таки є професійність і звичайна людська порядність.
Приєднуйтесь до "МБ" у соцмережах: VK, Однокласники, Facebook
23-01-2016, 13:38
0
5 683