Цим рецептом поділився один мій добрий знайомий. Пенсію він оформив кілька місяців тому (де працював і з якого він міста навмисне не пишу, бо суттєвого значення то не має).
Нести папери до відділення Пенсійного фонду довго не наважувався. Боявся, що нарахують несправедливо. Стаж у нього чималий, і "вихідна" зарплата понад три тисячі. Та ще й насторожувала історія з двома його колегами, котрі останніми виходили на пенсію. Обидві ці жінки мали приблизно по 40 років стажу, подібні посади. Але одній нарахували пенсію ненабагато вище тисячі гривень. А другій (випадково чи ні вона мала гарну знайому в пенсійному) – удвічі більше.
Пішов чоловік "на розвідку" до Пенсійного фонду. У першому ж віконечку інспекторка запевнила: тепер не має значення, хто приймає документи на призначення пенсії. Бо все рахує комп’ютер і обирає найвигідніший для людини варіант. Може воно й так, подумав чоловік, але перевіряти на собі побоявся. А "домовлятися" не вмів і не знав з ким.
Тому зробив інакше. Взяв у бібліотеці видання з інформацією про те, як нараховують пенсію. У бухгалтерії попросив довідку про розмір своєї зарплати за роки роботи. І на три дні з головою поринув у вивчення законодавства. Зрозумів, що у заяві на призначення пенсії має право сам вказати роки, які він хотів би, щоб врахували при призначенні пенсії. А також роки, які не треба враховувати, бо це йому невигідно через низький коефіцієнт.
Потім у Пенсійному фонді усе це детально розписав у заяві. Інспекторка переконувала цього не робити. Однак уже юридично підкований заявник сказав: "Я ж маю право оскаржити ту пенсію, яку ви мені нарахуєте? Маю. От якщо вийде замало, будете рахувати по-своєму, через ваш комп’ютер".
Сума його пенсії виявилася навіть на 50 гривень вищою, ніж чоловік планував.
14-10-2013, 16:00
0
3 431