Досі мене продовжують дивувати можливості нашої позашкільної освіти. Я про державні дитячі гуртки (читай – безкоштовні). Від плетіння гачком – до програмування, від квітникаря чи пасічника – до основ космонавтики. У різних районах Чернівців діє, мабуть, більше тисячі гуртків/курсів/секцій.
І вони – принаймні, ті, на котрі записувала своїх дітей, справді цікаві, якісні, забезпечені нормальним обладнанням та приміщенням. А головне – гарними фахівцями, які, попри скромні зарплати, захоплені улюбленою справою.
Кілька разів потрапляла у ситуацію, коли знайомі запитували, де дитина навчилася так малювати або чи ходимо на додаткову англійську. І одразу цікавилися, по чому одне заняття. Коли чули, що безкоштовно, одразу розчаровувалися. Мовляв, та які то можуть бути заняття?
Але ж безкоштовно – не означає, що нічого в це не вкладено. Усі ці гуртки фінансуються – з бюджету, тобто з наших податків. Ми уже за них заплатили. А держава ще й десять разів проконтролювала, щоб там дотримувалися усі санітарні та інші вимоги.
Дні відкритих дверей вчора відбувалися в кількох закладах позашкільної освіти Чернівців. Моя дитина сказала, що хоче "ганяти на машинках". Пішла з нею записуватися на картинг на Кошового, 30. У гаражі біля машин щось майструвало двоє хлопців – один років 12, інший – років 7. На запитання, чим вони тут займаються, старший відповів ствердно і показав на меншого: "А він узагалі вже майже чемпіон України. Із садочка вчився їздити і машини лагодити".
У сусідньому корпусі діти майстрували рухомих роботів, а в центрі великий стіл зайняло ледь не ціле місто з кубиків "Лего". То теж робота гуртківців. У комп’ютерному класі хтось обробляв фото, хтось малював букети мишкою на екрані. Запитайте, чи ваша дитина на інформатиці в школі має можливість займатися за окремими комп’ютером?
Кінооператор, звукорежисер, фотограф, гончар, актор, візажист, швачка – ці та основи багатьох інших професій можна опанувати на гуртках. Про танці-співи-спорт-малювання знають, мабуть, всі. Але, наприклад, малювання – то не лише фарби і папір. Діти і навіть студенти на гуртках можуть навчитися таким модним нині технікам декору, як декупаж, квілінг, мозаїка, прикраси і сувеніри ручної роботи. Наприклад, на гуртку "Дивосвіт" по вул. Шептицького, 10.
Підготовка до школи, додаткова англійська/польська/китайська – теж будь ласка. Я, скажімо, досі не знала, що на математичному факультеті університетські викладачі ведуть безкоштовні гуртки для школярів і навіть курси підготовки до ЗНО.
Тільки довідатися про потрібні заняття буває непросто. Особливо зараз, коли керівники гуртків через карантин не ходять до шкіл запрошувати учнів. Тому наводжу кілька посилань на державні гуртки і вам пропоную ділитися рекомендаціями.
https://chmpdu.blogspot.com/http://chocentum.pro-studio.com.ua/pro-nas/nashi-ob%ca%bcyednannya/http://ocnttum.com/https://cyt.cv.ua/%d1%81%d0%bf%d0%b8%d1%81%d0%be%d0%ba-%d0%b3%d1%83%d1%80%d1%82%d0%ba%d1%96%d0%b2/https://www.facebook.com/MiniMudryk/https://city.cv.ua/mt/osvita/pozashkilni-navchialni-zaklady-znz-45Надія МакушинськаЧитайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
16-09-2021, 23:12
0
5 429