RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Історія успіху | Історія успіху Допомога захисникам | Медична допомога для переселенців | Він+Вона | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео | » Новини читачів | » Про нас |


Усі школярі в автобусах і тролейбусах їздять безкоштовно. Кондиціонери в громадському транспорті – звична річ. Якщо ви заплатили шість гривень за поїздку – можете наступні пів години вільно пересідати на інші міські чи приміські маршрути.

В Івано-Франківську громадський транспорт мене вразив найбільше. З Чернівцями краще не порівнювати.



Але порівняти хочеться, особливо напередодні 1 вересня.

У Чернівцях школяреві, який їде маршруткою до школи, а після обіду – ще й на гурток, щодня потрібно 28 грн на проїзд. Бо ж про докарантинні пільги для дітей у нас усі "забули" і проїзд тепер для всіх 7 гривень. Натомість в Івано-Франківську і селах цієї ОТГ всі учні, а також пенсіонери й інші пільговики їздять безкоштовно в усіх муніципальних автобусах і тролейбусах.

Там на усіх зупинках (зручні скляні зупинки – то теж привід для заздрості) є стенди не просто з переліком рейсів, а з точним часом їх прибуття на цю зупинку. Наприклад, у село моїх родичів, за 15 км від Івано-Франківська, прямий автобус з міста курсує кожні пів години від 6 ранку до 10 вечора. Причому якщо написано, що він відправляється о 10.52 – він відправиться з села о 10.52. Незалежно від того, чи зайде 3 пасажирів, чи 33. До речі, пасажирів пускають усіх і на всі двері – ніхто тебе не виштовхає з салону, бо закінчилися сидячі місця.

Розклад з часом відправлення з кожної зупинки є і на сайті перевізника, і на сайті міста, і на інших ресурсах. Пригадала, як намагалася дізнатися реальний розклад чернівецьких маршруток 8 і 43: замкнуте коло! Щоб знати час відправлення, треба сісти на маршрутку і спитати водія. А щоб сісти на ту маршрутку, треба знати розклад.

Слів "Передайте за проїзд" я у сусідньому обласному центрі не почула. Натомість постійно лунало незвичне: "валідатор, валідувати, валідували…". Усі, хто хоче платити готівкою, уже навчені заходити через передні двері й давати гроші водієві в обмін на чек. Але таких помітила небагато. Бо квиток готівкою – 10 грн, а пластиковою карткою – 6. Тому навіть далекі від сучасних технологій галичани навчилися купувати в кіосках оранжевий шматочок пластику і прикладати його до валідатора в салоні. Жодних квитків, до речі, той термінал не друкує. Просто показує на екрані, що проїзд оплачено, і залишок коштів на картці.

Контролерам досить лише прикласти картку пасажира до свого терміналу, щоб побачити оплату. Стала свідком того, як контролерка виявила в однієї пані відсутність оплати на її транспортній картці. Замість висаджувати чи штрафувати "економну" пасажирку, вона лише чемно пояснила, що коли на екрані валідатора є повідомлення про відсутність коштів, треба купувати квиток у водія.

І оця чемність у всьому. У спілкуванні водія і пасажирів. У написах в салоні, які пропонують з десяток способів оплати за проїзд: від QR-коду до SMS-ки, тільки б пасажирові було зручно. У безшумному русі новенького автобуса рівними дорогами. У повазі до вашого часу: рейсів багато, і громадський транспорт справді рухається швидко. У можливості повернути забутий в салоні телефон чи гаманець у розділі "Загублені речі" на сайті перевізника.

В інших бонусах для пасажирів: від безкоштовного проїзду на деякі свята чи окремого розкладу до дачних районів – до спецрейсів на фестивалі чи інші туристичні події області. У постійному діалозі й прагненні домовитися.

Бо, виявляється, і франківчани скаржаться на громадський транспорт. Хтось на сторінці пише, що в автобусі занадто дме з кондиціонера (вони є приблизно у половині одиниць транспорту). Хтось вимагає, аби потрібна маршрутка їхала цілодобово, а не з 5.30 до 23.00. А когось обурює нарахування "премії" на транспортну картку лише тим, хто вакцинується восени, а не влітку.

Нам би їхні проблеми, правда?

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
30-08-2021, 23:02
Коментарів 0 Переглядів 9 315

Теги -
Низка населених пунктів залишиться без електрики через ремонт електричного обладнання

Нагородження провели з нагоди Міжнародного дня волонтера

32-річний житель села Рокитне прив’язав собаку до трактора та примусив її бігти за транспортним засобом у сусіднє село
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Відсьогодні й надалі День української писемності та мови ми відзначаємо 27 жовтня

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута / новини
Україна переможе, адже ми знаємо, що захищаємо, тоді як російські війська – ні.

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Нехай не видається комусь надто суперечливою теза, що винесена до заголовку.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
Хто цінує незалежність та свободу, підтримуйте ЗСУ!

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Ніколи не думала, що грейдерування вулиць у Чернівцях – це насправді нервова робота
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
iPhone 14 Pro Max ціна в Одесі, Україна
ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

До виготовлення іграшок долучилося майже сто дітей із семи позашкільних закладів


Боротьба за мир – головна причина війн. Блог Ярослава Волощука
Нехай не видається комусь надто суперечливою теза, що винесена до заголовку.
«Вони не винні, що опинилися на вулиці». Блог Надії Будної
З настанням холодів безпритульних тварин у Чернівцях стає дедалі більше, особливо на околицях
ВІДЕО Переглянути все відео

Місто зазнає сильних обстрілів, але люди не втрачають віри в перемогу

Сьогодні "Родоліт" є лідером у сфері будівництва житлової та комерційної нерухомості й інших об’єктів у Чернівецькій області.

Конкурс "Народний бренд-2023" в Чернівцях e самому розпалі, і кожен буковинець має велику можливість вплинути на його результати. Голосування за найкращі компанії триває, і ще залишився понад місяць, щоб виразити свою підтримку та визначити справжніх лідерів серед місцевих бізнесів

На кожен квадратний метр житла ми даруємо -500 гривень. Акційна пропозиція дійсна у всіх житлових комплексах нашої компанії з 20 по 30 листопада.

Отримайте відомі бренди сонцезахисних окулярів та оправ зі знижкою -20%! А ще, на весь товар з розпродажу діє додаткова знижка -10%! Тільки з 23 по 26 листопада в наших офлайн-магазинах.

Наскільки зручні у використанні автоматизовані й смарт-ворота, чи безпечні такі конструкції і як вони можуть удосконалити вигляд будинку, нам розповіли в компанії "Світ парканів".
• Теги