Новини Дня

00:45
Чому редиску потрібно саджати тільки восени
00:30
Не тільки риба: чотири найкращих рослинних джерела омега-3
00:15
Шість продуктів, які допоможуть залишатися здоровими всю зиму
23:59
На фронті 174 зіткнення, на Покровському напрямку ворог зазнав відчутних втрат
23:45
П'ятниця стане початком "білої смуги" для чотирьох знаків Зодіаку. Кого обрали карти Таро
23:23
Названо овоч, який потрібно їсти всім щодня
22:58
Україна під час ракетного обстрілу Курщини поранила північнокорейського генерала - WSJ
22:43
Путін заявив, що Росія атакувала Україну ракетою середньої дальності "Орєшнік"
22:21
Міністри ЄС обговорили підвищення тарифів на аграрний імпорт із РФ і Білорусі
22:05
Сонце поверне щастя в життя цих знаків Зодіаку. На кого чекає період великої радості
21:41
Рекордні витрати на оборону, скорочення пенсій: у РФ затвердили бюджет на 2025-27 роки
21:20
Що станеться з організмом, якщо їсти картоплю щодня
21:00
Чернівчанка, яка очолила Міндовкілля розповіла, на чому повинна базуватися відбудова України
20:40
На збереження репродуктивних клітин військових у бюджеті заклали ₴190 мільйонів
20:20
ЗСУ створили першу школу підготовки операторів безпілотних роботизованих комплексів
20:18
Платіжне шахрайство: важливість двофакторної автентифікації*
20:00
У Чернівцях патрульні зупинили п'яного водія: вміст алкоголю перевищив норму в 14 разів
19:40
Рада ухвалила законопроєкт про безпеку в закладах середньої освіти: деталі
19:23
З'явився графік вимкнення світла на Буковині на 22 листопада
19:20
Становище України на фронті погіршилось: міністр оборони Британії зробив попередження
Больше новостей
Молодий буковинець » блоги » блог Надії Макушинської » «Школяр? Їдеш безкоштовно». Блог Надії Макушинської

«Школяр? Їдеш безкоштовно». Блог Надії Макушинської

блоги / блог Надії Макушинської
9 717
0

Усі школярі в автобусах і тролейбусах їздять безкоштовно. Кондиціонери в громадському транспорті – звична річ. Якщо ви заплатили шість гривень за поїздку – можете наступні пів години вільно пересідати на інші міські чи приміські маршрути.

В Івано-Франківську громадський транспорт мене вразив найбільше. З Чернівцями краще не порівнювати.



Але порівняти хочеться, особливо напередодні 1 вересня.

У Чернівцях школяреві, який їде маршруткою до школи, а після обіду – ще й на гурток, щодня потрібно 28 грн на проїзд. Бо ж про докарантинні пільги для дітей у нас усі "забули" і проїзд тепер для всіх 7 гривень. Натомість в Івано-Франківську і селах цієї ОТГ всі учні, а також пенсіонери й інші пільговики їздять безкоштовно в усіх муніципальних автобусах і тролейбусах.

Там на усіх зупинках (зручні скляні зупинки – то теж привід для заздрості) є стенди не просто з переліком рейсів, а з точним часом їх прибуття на цю зупинку. Наприклад, у село моїх родичів, за 15 км від Івано-Франківська, прямий автобус з міста курсує кожні пів години від 6 ранку до 10 вечора. Причому якщо написано, що він відправляється о 10.52 – він відправиться з села о 10.52. Незалежно від того, чи зайде 3 пасажирів, чи 33. До речі, пасажирів пускають усіх і на всі двері – ніхто тебе не виштовхає з салону, бо закінчилися сидячі місця.

Розклад з часом відправлення з кожної зупинки є і на сайті перевізника, і на сайті міста, і на інших ресурсах. Пригадала, як намагалася дізнатися реальний розклад чернівецьких маршруток 8 і 43: замкнуте коло! Щоб знати час відправлення, треба сісти на маршрутку і спитати водія. А щоб сісти на ту маршрутку, треба знати розклад.

Слів "Передайте за проїзд" я у сусідньому обласному центрі не почула. Натомість постійно лунало незвичне: "валідатор, валідувати, валідували…". Усі, хто хоче платити готівкою, уже навчені заходити через передні двері й давати гроші водієві в обмін на чек. Але таких помітила небагато. Бо квиток готівкою – 10 грн, а пластиковою карткою – 6. Тому навіть далекі від сучасних технологій галичани навчилися купувати в кіосках оранжевий шматочок пластику і прикладати його до валідатора в салоні. Жодних квитків, до речі, той термінал не друкує. Просто показує на екрані, що проїзд оплачено, і залишок коштів на картці.

Контролерам досить лише прикласти картку пасажира до свого терміналу, щоб побачити оплату. Стала свідком того, як контролерка виявила в однієї пані відсутність оплати на її транспортній картці. Замість висаджувати чи штрафувати "економну" пасажирку, вона лише чемно пояснила, що коли на екрані валідатора є повідомлення про відсутність коштів, треба купувати квиток у водія.

І оця чемність у всьому. У спілкуванні водія і пасажирів. У написах в салоні, які пропонують з десяток способів оплати за проїзд: від QR-коду до SMS-ки, тільки б пасажирові було зручно. У безшумному русі новенького автобуса рівними дорогами. У повазі до вашого часу: рейсів багато, і громадський транспорт справді рухається швидко. У можливості повернути забутий в салоні телефон чи гаманець у розділі "Загублені речі" на сайті перевізника.

В інших бонусах для пасажирів: від безкоштовного проїзду на деякі свята чи окремого розкладу до дачних районів – до спецрейсів на фестивалі чи інші туристичні події області. У постійному діалозі й прагненні домовитися.

Бо, виявляється, і франківчани скаржаться на громадський транспорт. Хтось на сторінці пише, що в автобусі занадто дме з кондиціонера (вони є приблизно у половині одиниць транспорту). Хтось вимагає, аби потрібна маршрутка їхала цілодобово, а не з 5.30 до 23.00. А когось обурює нарахування "премії" на транспортну картку лише тим, хто вакцинується восени, а не влітку.

Нам би їхні проблеми, правда?

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь. Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо зайти на сайт под своим именем.
[related-news] [/related-news]

0 комментариев

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введите код: