RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

У Чернівцях під час Петрівського ярмарку діяло містечко майстрів. Чи це був "базар"?

Раніше це було свято. Був час, коли окрасою ярмарку були справжні народні умільці з їхніми неповторними витворами. П’ять років тому на ярмарок приїхав старенький гуцул із великою різьбленою скринею. Він був одягнений у вишиту білим по білому сорочку. На голові – зелений капелюх із гуцульською ружею. Дідусь дуже виділявся на фоні китайських фабричних брязкалець, якими уже тоді був заповнений ярмарок. Просив він за свою скриню 18 тисяч гривень і продав її за кілька годин. Коли з дідусем розраховувалися, він розповів мені, що вперше за багато років вибрався ярмаркувати. "Ріхтувався до свята: молитву прочитав і взяв найщирішу свою скриню, щоб людям показати свій край..." – розповідав дідусь, доки його скриню забирав покупець. Коли скриню забрали, стало сумно: з ярмарку ніби забрали останню щиру прикрасу.

...Тепер із року в рік у містечку майстрів під час Петрівського ярмарку я шукаю щирі речі, як ті різьблені скрині. Шукаю щирих людей, як того старенького гуцула, для якого ярмарок – це свято, а не "базар". Шукала я і цього року. Та… На узбіччі – поношені старі кирзові чоботи, які продавали як раритет. На кожному кроці – жінки, які дули у пластмасові утворювачі мильних бульбашок. Дорослі чоловіки грали на свистульках, які імітують спів пташки. Скрізь однакові намети з китайськими вишиванками, із сотнями однакових дерев’яних браслетів... Треба уважно дивитися, щоб не пропустити справжні народні витвори. Доки шукала, пригадала симпозіум різьбярів, який відбувся у Чернівцях у травні. Тоді кілька гуцульських майстрів вийшло на вулицю Ольги Кобилянської і почало творити: городяни оточили майстрів, тішилися справжньому народному мистецтву. Тоді різьбярі не губилися серед дешевого краму. Вони добре знали, що їх запросили не на "базар", а на свято.

А ще доки йшла серед мильних бульбашок і дешевих свистульок, пригадувала батька. Я виросла у сім’ї карпатського різьбяра, який усе життя майстрував витвори з дерева. Батько казав: "Найбільше свято – це нести свої витвори туди, де їх оцінять". Так само вважав і той старенький гуцул, який їхав на ярмарок не для того, щоб його скриню оцінили у 18 тисяч гривень. Він їхав на ярмарок, щоб показати свою творчість і поглянути на творчість інших. Шкода, що у наш час містечко майстрів можна оцінити тільки, як "базар", який відлякує народних майстрів.

Чому так?! Напевно, у справжнього свята повинні бути справжні газди, які уміють запросити поважних гостей. А на "базар" запрошувати нікого не треба – сюди поспішають заради грошей.
Редактор: valeriya
17-07-2013, 14:18
Коментарів 0 Переглядів 4 372

Фото ілюстративне

Понад 15 країн світу є споживачами продуктів із нашого краю


Внаслідок аварії кермувальник загинув на місці події, а пасажир отримав травми
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.