RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Лідер Ганни Герман і президент певної – навіки совкової – частини України відмотав перших сто днів свого терміну. З цієї урочистої нагоди у палаці, який теж досі називається "Україна", він півтори години щось говорив з папірчика. Соромно зізнатися, але відразу на початку трансляції я зронив скупу журналістську сльозу. Якийсь такий, знаєте, флеш-бек зі мною трапився: босоноге дитинство перед очима постало, а в дитинстві – чорно-білий телевізор, а в телевізорі – Брежнєв. І таке воно все правдиве, як програма КПСС, і таке щире, як інтернаціональна допомога совєтських танків афганському народу, і таке беззаперечне, як близька перемога комунізму в усьому світі.

І такий – після ностальгійних сліз – мою душу спокій огорнув, що решту виступу світоча регіональної думки я з чистим сумлінням проспав. Бо слухати, що саме прорікає Янукович, означає наражати свою голову на небезпеку тотального хаосу. Відомо ж: то він на Бабеля каже Бебель, то на Ахматову – Ахметова, то на Косово – Чорногорія, а то й на генофонд – геноцид. Тому що послідовний. І, треба зауважити, є люди, які цю інтелектуальну послідовність вміють оцінити. Бачили в ТСН репортаж про луганський дитячий ансамбль "Барбі-джаз"? Там дітки пісеньку заспівали: "Дядя Витя – дяди лучше нет, Дядя Витя Янукович – умный президент. Пусть везде отныне песенка летит, По всей Украине пусть она звучит". Либонь, український поет Чехов слова написав.

Але дамо вже спокій словам, бо, як наполягають аматори дяді Віті, слова та голос – більш нічого, тож не за словами, а за плодами слід пізнавати їхнього "міцного господарника". І налиті вщерть плоди справді посипалися на наші голови, як з рога Амальтеї. Попередня влада наробила багато дурниць, але мала й кілька безсумнівних заслуг перед суспільством, як от демократизація політичного життя, свобода слова, пошуки національної ідентичності, спроби відновлення історичної справедливості. Біло-блакитній команді вистачило ста днів, щоб від тих п’ятирічних зусиль не залишити й сліду. І сьогодні знову нашим єдиним захистом від єдиного потенційного агресора оголошується флот цього агресора, і вже якісь кремлівські холуї пишуть нам нашу історію, і вже комуністи відкривають пам’ятник Сталіну, і вже міліція забиває прямо у відділенні людей до смерті, і вже СБУ розказує ректорам, як мають правильно поводитися студенти під час (а точніше, замість) демонстрацій, і вже міністр внутрішніх справ порівнює кримінальні ходки Януковича з ув’язненнями Чорновола, а відтак пропонує вважати злодія-рецидивіста жертвою тогочасних політичних репресій…

Споглядаючи ці і сотні подібних плодів, я одного не можу зрозуміти: чим нова влада має намір займатися цілих п’ять років? Адже очевидно, що в такому темпі остаточне "реформування" України закінчиться значно швидше. Буковині, наприклад, внаслідок Януковичевих реформ дістанеться почесна назва Черновицкого района Окраинной области РФ, Крим стане Флотским полуостровом, а Галичина – від гріха подалі – взагалі ніяк не називатиметься. Ну і ще треба буде якось перейменувати палац для виступів, але, гадаю, державні діячі на кшталт Табачніка підкажуть Януковичу щось адекватне. Скажімо, Денационализированный дворец благодарности "Младшая сестра".
Редактор: Igor
7-06-2010, 15:09
Коментарів 0 Переглядів 5 945

Теги -
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.