RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Для початку старий анекдот. Приходить чоловік додому і застає свою дружину в ліжку з якимсь приблудою. Кілька секунд він у розгубленій задумі спостерігає неочікувану камасутру, а тоді й каже до незнайомця: "Ну добре, я розумію: я – її чоловік, то вже мушу. А тобі це все навіщо?".

Анекдот цей останнім часом я мимоволі згадую мало не щодня, а принаймні щоразу, коли проглядаю на різних сайтах і під різними текстами коментарі численних "тролів". Тобто я розумію – журналіст: коли краще, коли гірше, але журналіст пише, бо має якісь узаконені стосунки з виданням, то вже мусить. Я навіть розумію читачів, які час від часу у пориві схвалення або навпаки можуть прокоментувати матеріал кількома словами на кшталт "дякую" або "ганьба, не буду вас більше читати". Але коли люди (хоч насправді вони – тролі), підписавшись, умовно кажучи, якимись "Але-Нда-лонами", починають задурно розводити у коментах гейзлики на тисячі знаків, то я тільки, як згаданий герой анекдоту, здивовано знизую плечима: "І навіщо воно їм?". Чи, може, все-таки не задурно?

Втім, задурно чи за гроші – це їхня особиста справа. Цікавіше поговорити про типологію трольського коментування на українських сайтах. Неозброєним оком видно, що найохочіше тролі сповзаються, коли чують, що "здесь русский дух, здесь Русью пахнет". Точніше, коли їм здається, що хтось хоче образити цей "великий и могучий" запах. Наприклад, певний автор вважає, що заснована на ефесбешних провокаціях політика Росії досі залишається імперською і спрямованою на дестабілізацію ситуації в Україні. Відповідно двоголового Путіна-Медведєва автор вважає ворогами України і прямо про це пише. Що вичитають у такому тексті тролі? Відомо: спробу приниження російської мови і Толстого з Достоєвським. Якщо автор наївний, він знітиться і ще чого доброго почне виправдовуватися, мовляв, його неправильно зрозуміли, бо він сам перечитав гори російської літератури і не має нічого проти жодної мови, зокрема й російської, йому лише дуже не подобається, коли кремлівська ідеологічна машина використовує цю мову як засіб шовіністичної пропаганди. Це – якщо наївний. А якщо трохи досвідченіший, то просто заб’є на тролів великий скандинавський жезл і писатиме собі далі. Тим часом неупередженим читачам автор пропонує поміркувати на таку тему: якщо хтось зізнається у ненависті до Гітлера з Гіммлером, то чи означає це, ніби він автоматично принижує німецьку мову і Гете з Гофманом? А якщо хтось назве виродками Калігулу й Нерона, то чи означає це, ніби він автоматично виступає проти вивчення латині й читання Овідія з Вергілієм?

Крім "мовного питання", тролям перманентно не дає спокою історична тематика. Наприклад, певний автор послідовно називає певну війну не вітчизняною, а світовою. Тролі, звісно, вбачають тут намагання з боку автора перекреслити славні подвиги їхніх дідів-прадідів тощо. Наївний автор, знову ж таки, почне розказувати у відповідь, що він нічого не перекреслює і що у нього самого прадід загинув у лавах Червоної Армії. Просто він, автор, пам’ятає, що під час тієї війни українці своєї держави не мали, натомість існувала по-справжньому лише одна сила (і це зовсім не Червона Армія), яка ставила собі за мету створення незалежної України. Так, автор знає, що у діяльності цієї сили були фатальні помилки і жахливі злочини, але, по-перше, вони так само були у діяльності всіх втягнутих у війну сил, тож якось нелогічно абсолютно однакові вчинки в одному випадку називати геройськими, а в іншому – бандитськими. По-друге, з висоти сьогоднішнього історичного досвіду легко засуджувати всі ті помилки і злочини. Значно важче було, опинившись між гітлерівською сціллою і сталінською харибдою, уникнути їх. По-третє ж, мова взагалі не про це, а про те, що у війні, яка тривала цілих шість років, безпосередню участь взяли 62 із 73 нанесених на тодішню мапу світу країн. Якщо така війна була вітчизняною, то яку ж тоді називати світовою? Ось так би приблизно виправдовувався наївний автор. Тим часом автор досвідчений… ага, про досвідченого ви вже знаєте.

Ліричний відступ. Можливо, у когось із далеких від трольської галузі читачів виникне запитання: "А чому троль так наполегливо ходить на ненависні йому сайти? Є ж купа ресурсів, де можна прочитати хвалебні статті про Путіна й Медведєва, Януковича й Табачника, Дзержинського й Кагановича… Читав би собі тих і про тих, кого любить, і був би щасливий, ні?". Отож бо й воно, що ні. Бо щоб бути щасливим, троль мусить валити свої купи. Інакше він – не троль. Або, як мінімум, нещасливий.

І ще таке. Вчепившись до певного автора, як сліпі до плота, тролі зазвичай висувають йому одне з трьох найпоширеніших звинувачень: 1) Автор є "конченим" націоналістом. 2) Автор пише те, що йому наказує писати головний редактор. 3) Автор (ясна річ, за додаткову оплату) виконує замовлення якоїсь політичної партії. Але смішно не це. Смішно, що водночас тролі у коментарях радять автору: припини, так не пиши, пиши ось так і т.п. Любі тролі, ну подумайте головою: чи виявиться автор, так би мовити, ідейним борцем, а чи буде він лише тупо відробляти гроші газетного або партійного начальства – все одно, невже ви думаєте, що автор проміняє свої ідеї або свої заробітки на ваші безкоштовні поради? Як діти малі, чесне слово.

P.S. Перечитав написане – і бачу, що якось однобоко виходить: суцільний негатив. А це неправильно, бо в будь-якому життєвому явищі завжди можна знайти і позитивний момент. Скажімо, такий: відколи завдяки Інтернетові у нереалізованих графоманів з’явилася можливість перетворювати віртуальний простір під статтями на нужники, відтоді стіни реальних громадських туалетів страждають від їхніх "коментів" значно менше.
Редактор: Igor
13-05-2010, 14:18
Коментарів 0 Переглядів 8 168

Теги -
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.