RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Юлії Боднарюк » Не вмієте самі - не заважайте іншим

Мій шеф сказав написати блог. І я почала перебирати: про те напишу – образяться, про тих – припишуть втручання в приватне життя...

Днями прочитала, що навіть Ольга Кобилянська, живучи у нашому милому і маленькому містечку, мала клопіт: зверталася до неї одна мама однієї панянки, що упізнала свою доньку, змальовану під іншим іменем у одному із творів.

Тому писатиму лише про хороших. Не про тих, хто насвинячив, штовхнув, не допоміг, або, боронь Боже, при владі і бреше. А про тих , хто – навпаки. Хто посеред усіх тих, про яких йшлося вище, робить добрі справи. Незвичні та нестандартно. І не задля грошей чи тому, що міліціонер чи пожежник. Поки вони є, ми з вами можемо вільно свинячити і брехати. Той, хто угорі над нами, ще має надію, що не все втрачено.

Директор парку "Жовтневий" Микола Строкань. Про нього мені розповіли відвідувачі: як щоранку обходить кожен куточок парку, як встановив поручні на підйомах,бо про це попросила одна бабуся,а головне – заклав увесь парк гарними дерев’яними гойдалками, скульптурами з дерева і лавочками. Такими, як ніде і ні в кого.

Чому пишу? Бо усю цю красу (а виглядає то, як картинка з фільму про німецьке містечко - "ніби намальоване") директор парку придумав сам. Не плакався, що не виділяють грошей, а взяв фотоапарат і почав фотографувати усе гарне, що траплялося йому в поїздках. Гойдалку сфотографував недалеко від Мамаївців, скульптури – в Криму. Лавочку – у приватному санаторії на березі моря, на облаштування якого витратили не один мільйон гривень (сам він, здогадуєтеся, відпочивав в іншому). Привіз фото, показав їх робітникам у парку (не столярам, до речі), взяли вони гілки сухої акації, яких багато у парку…
Я розмовляла з директором парку, намагаючись зрозуміти, чим відрізняється він від нас, які чекають, доки нам зроблять щось або заплатять (за те, що ми зробимо самі собі ж), ну в крайньому разі – хоча би виділять кошти. Він не розумів, про що я. Розповідав, що людині мало потрібно для життя, що пішов працювати до парку, щоби онучка пишалася ним.. Що один рядочок у газеті "Молодий буковинець" у статті про пенсіонерів, які займаються спортом у парку "Жовтневому" (один із героїв статті сказав, що з приходом нового директора парк змінився до невпізнання), для нього вартує більше, ніж усі гроші світу.
Імені ще однієї світлої, доброї людини я не знаю. Знаю лише, що живе цей чоловік на вулиці Нечуя-Левицького у Чернівцях. Будинок знаходиться біля дороги на схилі, яка взимку перетворювалася завжди на смертельний атракціон. Люди падали, збирали по снігу хлібини і пакети з молоком, які випадали з сумок, кляли владу. А цей чоловік узяв і встановив (за власні кошти!), як розповіли мені його сусіди, металеві поручні.

P.S. Я забула написати, що ще писатиму про світлих і добрих людей. І якщо ви допоможете в цьому, написавши про таких, буду вдячна.
І ще подумалося: ми не завжди готові,мабуть, до зустрічі в житті з такими людьми. Пригадую, 25 років тому по сусідству з будинком батьків оселилися біженці з Вірменії. Господар дому був відомим художником і незвично добрим (як для наших країв). Чомусь полюбляв пропустити склянку під приємну розмову саме з моїм батьком, який навіть зайця ніколи намалювати не міг, не те, щоби поговорити про мистецтво (як то люблять у наших краях). Проте їм було добре і цікаво разом. Коли художник отримав візу і виїжджав до Америки, сказав: "А давайте я на вашому металевому паркані намалюю вам картину. Справжню картину. Безкоштовно. Такого ні в кого і ніде не буде. І вам - пам'ять про мене". І тут невідомо чому тато відмовився. Подякував і відмовився. Я його запитувала потім про причину. Сказав, що сам не знає чому. Було незручно, що людина витрачатиметься на дорогі фарби тощо. Я думаю, що ми просто були не готові.

Тому прошу вас: не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини. Не вмієте самі – не заважайте іншим.
Редактор: Julia
15-11-2013, 19:51
Коментарів 0 Переглядів 12 566

Теги -

У Чернівцях відбудуться заходи до Дня пам’яті жертв Голодоморів
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.