RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Думати про очевидні речі, про які ніхто не думає – дивно, але смачно і ніколи не шкідливо. Перше відкриття, яке при цьому робиш, – що всі (і ти сам) живуть стереотипами. Другий крок – очевидний. Хочеться дізнатися, як створюється стереотип? Дуже просто – однобічним висвітленням.
Ну ось, наприклад, юність зазвичай сприймається, як час розквіту. Хто з цим посперечається? Але мало хто говорить, що це, зазвичай, і час, коли людина чітко усвідомлює свою приреченість, обов’язковість смерті, плинність часу. Розум вже достатньо розвинутий, щоб збагнути це. До речі, на мій погляд, саме в такій сполуці розквіту і приреченості є справжній драйв юності. У просто розквіті є щось нуднувате. Якась душевна недостатність. Але ось є загальний стереотип: юність – час розквіту.

Цей ресурс не є філософським, тож мені хотілося сказати кілька слів про інший стереотип. Нещодавно до Чернівці завітала, вже вкотре, бадьора стара чернівчанка Маргіт, яка знову розповіла про ніч з 12 на 13 червня 1941 року, коли з Буковини вивезли тисячі людей у товарних вагонах у Сибір. Фактично ні за що. Просто за наявність таких-сяких статків (часто, дуже відносних). Я неодноразово читав такі описання. І вони страшні. Бездушні солдати дають 20 хвилин на збори дорослим, дітям, старим, везуть у нелюдських умовах, залишають у безлюдних місцях Сибіру. Але ніде я не прочитав скажімо такого продовження. Через десять днів почалася війна. І ті ж самі солдати, які кричали "ворушіться, сучі діти" безвинним чернівецьким обивателям, стануть героями цієї війни. Врятують світ від фашизму. Хтось з них загине, хтось дійде до Рейхстагу, хтось буде давати уроки мужності школярам у дні Перемоги. До чого це я? Одні і ті ж люди йдуть на злочин і на подвиг майже з однаковою легкістю. Ось вам документальна варіація на тему роботів і людей. Наскільки ми роботи? І наскільки ми люди?

Сказати, що подібні речі траплялися тільки із радянськими і тільки з солдатами – велика брехня. Таке траплялося в історії не раз, в усіх державах. І з найдемократичнішими, найрозвинутішими – також. І по суті відбувається зараз. Адже люди (або роботи?) майже не змінюються. Просто інші кнопки натискаються.

Звісно, хтось хоче згадувати 12-13 червня 1941-го, хтось – 22 червня 1941-го. Але чи не цікавіше згадувати дві дати разом? І знов таки, узагальнити і спитати себе: мені подобаються стереотипи, чи я люблю думати смачно і дивно?
Редактор: Igor
10-06-2011, 12:14
Коментарів 0 Переглядів 3 292

Теги -
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.