RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Вже років п’ять мітинги і пікети в Чернівцях нагадували партзбори часів застою після роботи - всі поспішають додому і ніхто не знає, навіщо це все потрібно.

На обличчях пікетувальників вражала перманентна нудьга. І навіть звичні п’ятдесят, а то і всі сто гривень, що, як правило, роздавали щасливим учасникам, мотивували швидше розійтися, а не зібратися. Так було.

У вівторок калинівці та співчуваючі їм підприємці довели, що мітинг це дуже бадьорий захід. Перекриті вулиці, гучні скандування, бурхливе спілкування з посадовцями. Усе, як в хрестоматіях про класову боротьбу. Ту саму "класова боротьбу", про яку пропонують не згадувати. У сучасній, нібито демократичній, Україні склався ідіотичний стереотип, що все, що може народ в політичному сенсі,- це кидати бюлетені в урну. Між тим, в країнах Європи, на які ми дивимося із заздрістю, зовсім інші правила боротьби за свої права. Це і тривалі загальні страйки, і ті ж мітинги тощо. Коли нам намагаються довести, що європейці живуть краще, тому що вони більш законослухняні, то це є лише частиною правди. Вони такі, тому що змусили бути законослухняними так званих експлуататорів. Змусили ділитися і закріпили такий порядок речей у законодавстві. Наприклад, у Британії, при суперечці власника і найманого працівника за неможливості довести чиюсь правоту, суд приймає рішення на користь найманого працівника. Такий закон. Чи прийняли цей закон власники з доброї волі? Змусили. Так само дуже дисциплінувала буржуазію наявність так званого соціалістичного табору. Де наочно показали, як негарно виходить, коли вже не діляться, а ділять. Соціалістична в минулому Україна досвіду класової боротьби немає. Електорат, схожий на сновид, все кидає і кидає бюлетені і дивується, чому ж немає результатів? Так ви ж за них кидаєте, а не за себе!

Але це загальний екскурс. Тепер до чернівецьких подій. Показово, що на вулицю вийшли достатньо забезпечені люди. Вийшли з питання доволі суперечливого. Чому би справді не підвищити податок для тих, хто очевидно багатший за того ж вчителя? Стільки розкішних авто на вулицях міста, де середня зарплата не дотягує двох тисяч гривень! Але при всій тій суперечливості викликає повагу їх бажання боротися за ці самі права. Їхня наснага відстояти своє. І пригнічує інше. Чому жодного разу не вийшли на вулицю вчителі, лікарі, бібліотекарі, ведучі дитячих гуртків, працівники філармонії, яким справді нема чого втрачати, окрім своїх ланцюгів. Однак, очевидно, з часом ланцюги також стають дорогими. Наші лікарі і вчителі вважають, що краще стати хронічним хабарником, дружити з хабарниками, залежати від хабарників, іншими словами бути в системі, аніж займатися такою дитячою справою, як бунти.
Редактор: Igor
19-11-2010, 15:46
Коментарів 0 Переглядів 3 213

Теги -
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.