Щодо корисності бунту

блоги / блог Сергія Воронцова
3 249
0
Вже років п’ять мітинги і пікети в Чернівцях нагадували партзбори часів застою після роботи - всі поспішають додому і ніхто не знає, навіщо це все потрібно.

На обличчях пікетувальників вражала перманентна нудьга. І навіть звичні п’ятдесят, а то і всі сто гривень, що, як правило, роздавали щасливим учасникам, мотивували швидше розійтися, а не зібратися. Так було.

У вівторок калинівці та співчуваючі їм підприємці довели, що мітинг це дуже бадьорий захід. Перекриті вулиці, гучні скандування, бурхливе спілкування з посадовцями. Усе, як в хрестоматіях про класову боротьбу. Ту саму "класова боротьбу", про яку пропонують не згадувати. У сучасній, нібито демократичній, Україні склався ідіотичний стереотип, що все, що може народ в політичному сенсі,- це кидати бюлетені в урну. Між тим, в країнах Європи, на які ми дивимося із заздрістю, зовсім інші правила боротьби за свої права. Це і тривалі загальні страйки, і ті ж мітинги тощо. Коли нам намагаються довести, що європейці живуть краще, тому що вони більш законослухняні, то це є лише частиною правди. Вони такі, тому що змусили бути законослухняними так званих експлуататорів. Змусили ділитися і закріпили такий порядок речей у законодавстві. Наприклад, у Британії, при суперечці власника і найманого працівника за неможливості довести чиюсь правоту, суд приймає рішення на користь найманого працівника. Такий закон. Чи прийняли цей закон власники з доброї волі? Змусили. Так само дуже дисциплінувала буржуазію наявність так званого соціалістичного табору. Де наочно показали, як негарно виходить, коли вже не діляться, а ділять. Соціалістична в минулому Україна досвіду класової боротьби немає. Електорат, схожий на сновид, все кидає і кидає бюлетені і дивується, чому ж немає результатів? Так ви ж за них кидаєте, а не за себе!

Але це загальний екскурс. Тепер до чернівецьких подій. Показово, що на вулицю вийшли достатньо забезпечені люди. Вийшли з питання доволі суперечливого. Чому би справді не підвищити податок для тих, хто очевидно багатший за того ж вчителя? Стільки розкішних авто на вулицях міста, де середня зарплата не дотягує двох тисяч гривень! Але при всій тій суперечливості викликає повагу їх бажання боротися за ці самі права. Їхня наснага відстояти своє. І пригнічує інше. Чому жодного разу не вийшли на вулицю вчителі, лікарі, бібліотекарі, ведучі дитячих гуртків, працівники філармонії, яким справді нема чого втрачати, окрім своїх ланцюгів. Однак, очевидно, з часом ланцюги також стають дорогими. Наші лікарі і вчителі вважають, що краще стати хронічним хабарником, дружити з хабарниками, залежати від хабарників, іншими словами бути в системі, аніж займатися такою дитячою справою, як бунти.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують
Померла 27-річна жінка з Глибокої, яка потрапила у важкому стані до лікарні
24 977
Не втікав і є свідком: хлопця, якого соцмережі звинуватили в побитті Вікторії Тоненчук, опитала поліція
18 181
Працівник ТЦК із Буковини допомагав переправляти ухилянтів за кордон: у ТЦК відреагували
6 790
У Чернівцях помер 11-річний хлопчик. Поліція перевіряє обставини та причини смерті
5 928
Герої Буковини: не стало захисника Миколи Цуркана
5 170
У Чернівцях з'являться ще дві камери TruCAM: де саме
4 490
Найпопулярніша риба може зникнути з прилавків: у чому причина та чим її замінити
4 490
До свідомості так і не прийшла: 18-річному хлопцю вручили підозру у заподіянні тяжких тілесних ушкоджень Вікторії Тоненчук
4 308
Голова Глибоцької ОТГ закликав правоохоронців об'єктивно розслідувати обставини смерті 27-річної жінки
4 043
Підозрюваного у жорстокому вбивстві молодої жінки із Буковини заарештували
3 672

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм