Чернівецька міськрада із складними дебатами, але все-таки спромоглася ліквідувати районні у місті ради та адміністративний поділ у місті. Разом із ними будуть ліквідовані відповідні суди, прокуратури, районні управління МВС – ідеться про десяток будівель та тисячі квадратних метрів площ приміщень. Дуже хотілося щоб уже тепер влада та громадськість приступили до діалогу про раціональне використання звільнених приміщень.
Ми знаємо, які тарифи на електроенергію та газ нас очікують на зимовий період, тож громада повинна взяти активну участь у обговоренні того, скільки і якого громадського майна вона спроможна утримувати. Які пріоритети вона ставить перед владою – освіта, дошкільні установи, кількість бібліотек, закладів культури, єдиних центрів з надання адміністративних послуг тощо.
Не велика таємниця, що надмірна кількість громадського майна, то завжди спокуса для влади отримувати "відкати" на перманентних ремонтах.
Просте, зрозуміле та прозоре обговорення того, що спроможна утримувати громада в умовах неоголошеної війни. Які основні цілі ми ставимо наразі? Які основні послуги ми спроможні і прагнемо надавати населенню? Що для нас головне – збереження колективів, підвищення їм зарплати, адже за рахунок перерозподілу коштів із витрат на утримання ми ж можемо і суттєво підняти оплату їхньої праці. Не варто очікувати, що ініціатором подібного обговорення стане влада. Насамперед це потрібно ініціювати працівникам самих установ, громадським організаціям, місцевим політичним партіям та політикам адже цілком ймовірно, що вже восени нас очікуватимуть місцеві вибори.
Адже раціональне використання коштів – це і стан наших доріг, і нові дошкільні установи, безкоштовне харчування у школах, адресна допомога малозабезпеченим та вирішення інших нагальних питань.
14-05-2015, 11:30
0
2 750