Чим гірше - тим більше можна вкрасти

блоги / блог Ярослава Волощука
2 919
0
Парадоксальність нашої держави полягає у тому, що як наша влада так і опозиція зацікавлені у тому, аби у нас з кожним роком ставало не краще, а гірше. Чим більше у нас катаклізмів та катастроф – тим більше на подолання їх влада може виділяти бюджетні кошти, а отже і більше із них красти.

Інтерес опозиції в тому, що чим гірше – тим більше ймовірність їй на виборах прийти до влади.

На всіх ланках владної вертикальної піраміди, кожна із них має безпосереднє зацікавлення у погіршенні ситуації. Руйнується комунальне майно – отже виділимо більше коштів на його ремонт і отримаємо більше відкатів. Руйнуються дороги – чудово, виділятимемо мільярди на ямковий ремонт і вкрадемо більше половини. Чим більша злочинність – тим більше виділятимемо на боротьбу із нею. Чим більше захворюваності та епідемій – тим знову на паніці заробимо більше грошей на ліках та державних заходах.

Увесь державний механізм управління побудований не на принципах раціональності витрат, а навпаки на їх ірраціональній громіздкості та перевитратах. Без руйнування цього механізму – жодна заміна прізвищ у владних кабінетах не призводить до чогось путнього. Погані хлопці – крадуть безбожно і безцеремонно, хороші хлопці – крадуть по-божеськи.

Яким чином можна здолати – цей менталітет – за найпершої можливості бодай хоч щось та вкрасти ? Силові методи боротьби із крадіями нам відомі із історії – Гітлер вішав, а китайці відрубували кисті рук. Сумнівно, що у ХХІ столітті ми спроможні вдатися до подібних методів, тож залишаються лише виховні. Поступове виховання внутрішньої неприязні до бажання вкрасти. Скільки на це потрібно часу? Досвід християнства у боротьбі із людськими гріхами – підтверджує, що чимало. Теоретично можливий варіант приходу сильного вольового лідера, який на власному прикладі зміг би примусити силові структури по-справжньому, а не декларативно боротися із корупцією та розкраданнями, але чи буде такий лідер, то вже залежить від нас.
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:


Logo
“Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та Foreningen Ukrainian Media Fund Nordic в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів” в рамках реалізації
грантового проєкту Хаб підтримки регіональних медіа.
Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів”


Copyright 2024. Всі права захищені. Використання будь-яких матеріалів, розміщених на сайті, дозволяється
при розміщенні посилання (для Інтернет-видань - гіперпосилання) на molbuk.ua. Посилання
(гіперпосилання) обов'язкове в незалежності від повного або часткового використання матеріалів.