RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

Наша рідна, виплекана корупція часто видається страшнішою від ворога. Якщо ворог там, за лінією фронту, то вона тут, поруч із нами. Іноді невидима та невідома, а іноді невідома лише правоохоронцям. Хоча ті "правоохоронні" органи самі дуже часто є найактивнішими учасниками корупційних процесів. У нас, на щастя, немає традиції обирати собі правителя по тридцять років. Тож із кожною зміною гаранта конституції чи оновленням складу парламенту, ми плекаємо ілюзію, що цього разу оберемо собі таку владу, яка врешті поборе це ганебне явище. Та дива чомусь не стається. Влада змінюється, а корупція залишається незмінною. Вона є більшою чи меншою, але наче у казочці про змія, якому відрубують голову, а на її місце одразу відростає три, супроводжує нас у дуже багатьох проявах життя.

У чому ж феномен такого сталого існування корупції у наших рідних вітчизняних відмінностях? Адже корупція існує у всіх державах, але не має таких масштабних проявів.



Причин є дуже багато. Та спробую акцентувати увагу на найбільш виразних та характерних.

Найважливіша, на мою думку, це перехід нашої економіки нібито на ринкові рейки. Головним законом ринку є правило – попит породжує пропозицію. Тож, скільки б ми не кляли тих паскудних корупціонерів, але якби ми самі не породжували попит на їх послуги, то корупція не мала б таких грандіозних проявів. Проживаючи десятиліттями в тоталітарному режимі, де контролювалося все – думки, доходи, витрати, народ врешті вирвався на свободу, де вже ніхто і нічого не контролює. Моральних запобіжників не існує, бо окрім кодексу будівника комунізму, інші класично відомі біблійні заповіді були під забороною та не схвалювались. Тепер у нас є вільні церкви, але глибокого внутрішнього самообмеження та самоконтролю так і не має.

Загальна тотальна неповага та байдужість до законослухнянності робить значну частину населення більшими чи меншими порушниками законів. Хтось порушив обмеження швидкості. Хтось прагне провести незадекларований товар, чи не задекларувати отримані доходи, чи приховати прибутки на фірмі, відкосити від конституційного обов’язку захищати батьківщину. Тобто зв'язок дуже простий – чим більше ми порушуємо закони, тим більше є підстав для розквіту корупції.

Звідки у нас така неповага до законів? Бо впродовж десятиліть ми спостерігали тотальну безкарність. Скільки вже у нас було гучних відосиків і про діамантових прокурорів, депутатів, суддів-колядників, суддів із банками долярів. Але все це була лише невелика дещиця з величезного потоку. До реальних та справедливих вироків доходить дуже мало і головне ми не бачили подальшої долі тих корупціонерів, як вони у тих виправних таборах працюють чи на станках, чи виконують іншу суспільно-необхідну роботу. Тож, можливо, викладу крамольну думку, що тих корупціонерів взагалі не потрібно садити у місця обмеження волі, а необхідно на регулярній основі проводити конфіскацію майна. Вони ж усі такі підприємливі та захланні, купляють десятки автівок, об’єкти нерухомості, золото та прикраси і самостійно не спроможні зупинитись на розумних межах, тож кожних два роки необхідно проводити ревізію і вилучене передавати до бюджету.

А якщо серйозно, то у боротьбі із корупцією потрібні не поодинокі акції, а системна рутинна робота із максимальною прозорістю. Темні справи робляться у мороку невідомості. Тож, чим більша буде прозорість у наданні послуг, прийнятті рішень, тим менше буде можливостей щось приховати.

Не виправдала себе і теза, що дамо прокурорам та суддям більшу зарплатню і вони перестануть брати хабарі. Великі доходи породжують і ще більші спокуси та забаганки. Тож на законодавчому рівні має бути затверджена та зафіксована маржа між мінімальною та максимальною чи то пенсією, чи зарплатнею, наприклад, у п’ять - сім разів. Звичайно, це стосується всіх, хто отримує дохід із державного чи місцевого бюджету.
Та головний важель впливу на явище корупції – це наша з вами свідомість. Наскільки це реально - вирішувати вам.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
25-10-2024, 13:43
Коментарів 0 Переглядів 1 144

Теги -
Блоги
Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році

блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
Добігає кінця 2024 рік. Когось він потішив, інших засмутив, але більшість із нас він тримав у напрузі, випробовував на стійкість, давав приводи ставати сильнішими.

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Прийдешній рік ознаменувався історичною подією для нашої держави – у ніч із 31-го грудня на 1-е січня призупинено прокачку російського (сибірського) газу по газотранспортній системі України до Європи.

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Олена Рєпіна – випускниця Міжнародної програми "Капеланська академія"


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.