RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Ярослава Волощука » Україна не Ізраїль. Блог Ярослава Волощука

Наївності нашої влади немає меж. Вона чи то сама до себе, чи до світового співтовариства звертається з дитячими запитаннями. Чому ви допомагаєте збивати ракети, що летять на Ізраїль та не хочете збивати дрони та ракети, які летять на Україну? Це дуже зручна позиція шукати когось, аби перекласти на нього відповідальність за те, що не хочуть закрити небо над нашою державою, не дають нам "Томагавки", чи іншу далекобійну зброю, не дозволяють так довго бити у глиб московії. І чого то наші партнери такі погані, що ніяк не хочуть втягуватися у війну із державою-диктатурою, що володіє найбільшим ядерним арсеналом?

Спробуємо розібратися у всіх цих викликах та дати без надмірних емоцій відповіді на поставлені запитання.



Спочатку проаналізуємо розміри Ізраїлю та України. Перша за територією трохи більша від нашої області. Тож із військової точки зору контролювати таку, порівняно невелику, територію значно простіше. От стоять собі на якорі у Середземному морі кораблі американської ескадри та просвічують радарами увесь Близький Схід.

Із політичного боку Ізраїлю протистоять загальновизнані терористи та країна Іран, що вже десятиліттями перебуває під міжнародними санкціями і поки що не володіє ядерною зброєю. Тому навіть попри всі заклики та вмовляння до ескалації, порівнювати військові спроможності іранських проксі та стражів ісламу із консолідованою потугою союзників та друзів ізраїльської держави просто не коректно. Було б лише бажання і протягом декількох годин чи днів уся ця роздмухана ісламо-аятолиська міць буде б помножена на нуль.

Деякі наші медіа не завжди обґрунтовано стверджують, що криза на Близькому Сході відволікає увагу та допомогу Україні. У короткостроковій перспективі це справді так, але якщо мислити стратегічно, то падіння режиму в Ірані – це для нас велике благо. Тож ми маємо ставити свічки у церквах не лише за нашу перемогу, але і за остаточне вирішення питання фанатично-релігійного режиму в Ірані. Не буде його, не буде і одного із важливих союзників РФ, а отже не буде шахедів чи інших дронів, ракет більшої чи меншої дальності. Тому наш інтерес - не гасити полум’я , а роздмухати його до такого стану, аби назавжди перекрити спілку та дружбу між тими диктаторськими режимами. Не випадково голова уряду Ізраїлю звернувся до персів (історична назва іранців) скинути із себе гніт шиїтського фундаменталізму.

Стосовно образ на наших партнерів за "надто малу підтримку", то тут ми маємо стратегічний провал всієї західної цивілізації, яка проковтнула наживку московських лібералів, що після закінчення холодної війни (на мою думку, вона ще не закінчувалася) втюрили у мізки європейців, що війна у Європі, то лише питання істориків і вона більше ніколи не повториться. Насправді "демократична росія" лише накопичувала зброю та приховано, а іноді і не приховано готувалася до глобального протистояння. Так, визнавати свої помилки важко і не всі світові політики готові визнати, що їх грубо обвели довкола пальця. Але ми не повинні звинувачувати їх більше, ніж самих себе, бо ми також брали активну участь у цьому великому окозамилюванні. Віддали ядерну зброю, продавали звичайну, тратили мільярди на асфальти замість виробництва ракет. Тож, як стверджував наш геніальний дурисвіт, – маємо те, що маємо.

Тому моя порада проста – не вірити у перемогу та закінчення війни до кінця року, сумніватися у самітах миру та інших галасливих обіцянках, а набратися терпіння і не думати, що нашу перемогу для нас здобуде хтось інший, окрім нас самих.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
9-10-2024, 14:35
Коментарів 0 Переглядів 1 466

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.