RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Ярослава Волощука » Зміни клімату? Та це ж вигадка. Блог Ярослава Волощука

Не впевнений, що ви із першого разу вгадаєте, кому належить фраза, що винесена у заголовок блогу. Не буду вас виснажувати здогадками, бо вона належить "найбільшому стратегу" та вирішувачу будь-яких найскладніших проблем, усім відомому оригіналу Дональду Трампу.

Цей фахівець із усіх світових проблем вдруге претендує, щоб посісти крісло керівника однієї із наймогутніших держав світу. Але моя стаття не про нього, а про те, чи ми готові до того, що зміни клімату то не вигадки вчених чи метеорологічних експертів, а реальність із якою вже стикаємось у повсякденному житті? Жахаючі кадри повеней у Центральній Європі та тривала посуха на значній частині території України, переконаний, мають причинно-наслідкові зв’язки.



Лише на досвіді з власного життя переконуюсь, що клімат у нас вже давно вийшов за межі норми. Якщо у початкових та середніх класах мені доводилось частину дороги до школи проходити на лижах через величезні перемети снігу, а на уроках фізкультури в школі ми мали можливість вивчати техніки лижного ходу, то нині я вже не пригадаю, коли мав нагоду вийти на лижах у поля біля Садгори. Звичайно, проживаючи більшість життя у Флориді можна таких змін і не помічати, але якщо ми не затяті трампісти, нам таки варто поволі готуватися до цих невідворотних змін.

Дивлюся на те, як тисячі гектарів землі у Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Румунії перетворені не безкраї водойми, а чомусь перед очима пригадуються кадри із інформаційних повідомлень про блокування фермерами вже згадуваних мною країн перевезення зерна з України. Можливо, то відплата якихось вищих сил за невмотивовані дії та висипання зерна на землю? У народі недаремно побутує мудрість: "Не плюй до колодязю, бо ще доведеться із нього напитися". Не знаю, як буде із врожаями у перерахованих країнах, але чи не може так статися, що через нестачу власного зерна їм доведеться шукати його на зовнішніх ринках, то чи матимуть вони моральне право звернутися із проханням до нас? Але то питання до їх сумління та бездіяльності влади, що мовчки спостерігала за всіма тими безчинствами без найменшого засудження.

Добре вчитися на чужих помилках. Ця ситуація повинна і нас навчити, як необхідно підтримувати хороші стосунки з сусідами. Адже сьогодні біда не лише у них, у нас – війна, але стосунки будуються не на рік-два, а на десятиліття. Де гарантія, що за декілька років ситуація не зміниться на протилежну. На жаль, Буковина має гіркий досвід подолання наслідків повеней. Тому при всіх життєвих ситуаціях нам важливо залишатися людьми із почуттями співчуття. А нашій владі варто перегляну всі наші програми по запобіганню катастрофічних повеней.

Як бачимо, клімат надзвичайно непередбачуваний. Тож цілком ймовірно, що за періодом тривалої відсутності природної кількості опадів може прийти сезон тривалих дощів, адже осінь тільки розпочалась і чим та як вона закінчиться, не знає ніхто. Чи варто нагадувати, які у нас засмічені потічки та малі річки, чи достатньої міцності дамби на гідроакумулюючих ставах, які у нас в більшості перебувають у приватній власності чи в оренді. Пригадаємо собі ще одну літературну мудрість: "Порятунок потопаючих - справа рук самих потопаючих".

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
20-09-2024, 15:19
Коментарів 0 Переглядів 1 596

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.