RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Ярослава Волощука » Всі за мир, а хто ж за війну? Блог Ярослава Волощука

Все більше і більше розмов із різних джерел та найрізноманітніших медіа-платформ ми чуємо заклики чи пропозиції про потенційне призупинення війни. Всім відома пропозиція Володимира Зеленського, що складається із десяти пунктів. Були пропозиції від Китаю та Бразилії. Із човниковою дипломатією низку візитів провів Віктор Орбан. Навіть "миротворець" Путлер виклав свої вимоги до миру, що подібні до безумовної капітуляції. За одну добу обіцяє завершити війну кандидат на президентське крісло США Дональд Трамп.

Тож, як бачимо, версій призупинення війни багато, але наскільки вони реальні та можуть задовільнити український народ? Було проведено навіть соціологічне опитування, наскільки українці готові до потенційних перемовин. Майже половина нібито готова, але більше половини не готові віддавати наші території. Ті, що у глибокому тилу іноді бувають дуже радикальними. Ті, що на нулі, справедливо вимагають ротацій, відпочинку.



Чи є серед того всього багатоголосся бодай якась золота середина? Ось, наприклад, погляди на ситуацію всім відомого друга України Бориса Джонсона. Нещодавно він зустрівся з Трампом та виклав своє бачення вихідних позицій для початку перемовин. Головне у його візії те, що Україна стає повноправним членом ЄС та НАТО. Натомість має піти на певні поступки рашці у частині територій, запровадити якісь додаткові права для функціонування російської мови та визнати тимчасовим кордоном лінію зіткнення на 2022 рік. Та наскільки реалістично те, щоб рашисти повернули нам захоплені частини Херсонської та Запорізької областей, а головне ЗАЕС? Не можна нам погоджуватись і на відмову від Криму, Адже це була б зрада кримсько-татарського народу. І залишати територію півострова у руках ворога, то дарувати оркам нагоду на контроль всієї акваторії Чорного моря. Так, ми частково потіснили їх військово-морські сили, але залишаються повітряні та ракети, що тероризують наш південь та наші порти.

Чи розумно взагалі відхиляти саму ідею замороження війни? Дехто у Європі готовий допомагати нам у цій війні стільки, скільки буде потрібно. Як би це цинічно не виглядало – це ніби останнього українця. Чи готові на це ми? Переконаний, що ні. Чи використає московія передишку для накопичення зброї та людського ресурсу – однозначно, що так. Але ж і ми за той час нарешті таки отримаємо всю ту допомогу, яку нам щедро обіцяли наші партнери. Тому галасливо відмовлятися від призупинення гарячої стадії війни було б нераціонально та нерозважливо.

Багато критикують мінські домовленості, але саме завдяки їм Україна змогла значно підсилити свою армію, а без цього оте повномасштабне вторгнення могло б піти зовсім за іншим сценарієм. Тому правило – ніколи не кажи ніколи може спрацювати і на нашу користь. Адже умовою вступу України до НАТО є закінчення війни. Якщо це спрацює і ми опинимось під натівською парасолькою, то назавжди припинимо подальшу агресію московії. При збереженні існуючих санкцій на РФ важко передбачити, у якій формі вона збережеться за майбутні декілька десятків років. А не буде імперії, то і не буде домовленостей із нею. При її розвалі московитам буде не до Донбасу. Тому не можна однозначно стверджувати, що час працює лише на оркостан. Декілька років без війни посилять і наші військові потуги. А з кількома сотнями сучасних винищувачів та і повноцінним озброєнням для наших бригад ми станемо потужною ланкою у військовій машині НАТО. А відповідь на питання, якщо усі за мир – то хто ж тоді за війну, нехай кожен для себе зробить сам.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
23-07-2024, 11:39
Коментарів 0 Переглядів 4 832

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.