RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Ярослава Волощука » Сподіваємося на краще, але готуймося до гіршого. Блог Ярослава Волощука

На третьому році повномасштабної війни ми знову і знову повертаємось до теми дефіциту електроенергії. Чому так? То влада не вірила, що московія піде на нас відкритою агресією, то сумнівалась, що буде бити не лише по військових об’єктах, а і по соціальних та енергетичних. Навіть навчена досвідом зими 2022 року держава наче перебуває у летаргійному сні, а влада вперто покладається на енергетичних монополістів і крім гарних заяв про необхідність роззосередження енергетичної генерації нічого реального для цього не робить.

Два роки ми потратили на мощення, благоустрій, та інше. Ось і зараз ми знову чуємо із високих трибун про виділення мільярдів на відбудову теплових монстрів, завершення та будівництво нових атомних енергоблоків, які почнуть виробляти цю електроенергію за три, чотири, а нові - за десять років. А скільки було гарних розмов про те, аби кожна громада розвивала автономну генерацію. Тоді у країні б існувала інша ситуація – не декілька десятків привабливих цілей для ракетних ударів ворога, а десятки тисяч невеликих мобільних генеруючих установок. Ми таки нарешті почули, що кожна школа чи лікарня має мати свою сонячну станцію до зими, але чи не варто було планувати це ще два із половиною роки тому? Ось вже декілька років студенти-архітектори ЧНУ проектують житлові будинки, соціальні споруди та інші об’єкти із застосуванням таких міні станцій, але залишається це лише у їхніх проектах. Нарешті по телебаченню показали, як у Києві окремі ОСББ почали будувати та встановлювати сонячні батареї на дахах багатоповерхівок, встановлювати потужні генератори на кожен під’їзд, чи на будинок. Тож може таки краще потратити мільярди не на будівництво атомних енергоблоків, що дадуть ефект у далекому майбутньому, а на пільгове кредитування приватної ініціативи по енергонезалежності.



Ми добре пам’ятаємо, якою успішною була державна програма по впровадженню проектів теплоефективності. Чому не повторити цей успішний досвід у цих нових умовах, але вже для розвитку та впровадження мільйонів сонячних, вітрових, біогазових, енергії малих річок. Чи не час від олігархічної енергетики перейти до народної. Нехай тисячі невеликих товариств акумулюють кошти місцевої влади, приватного бізнесу, простих громадян для будівництва оцих малих електростанцій, можливо тоді ми станемо незалежні від ласки кількох олігархів, що тримають у своїй власності наче у заручниках всю енергосистему країни.

Час нарешті перейти від гарних розмов до реальних кроків. Сподіваємося на краще, але готуймося до гіршого. Необхідно переступити той стереотип, що влада за нас подбає. Ми вже не раз переконувались у тому, що у неї свої інтереси, які, попри солодкі декларації, не завжди збігаються із нашими. Іншого шляху в України по відмові від енергетичної монополії просто не існує. Питання лише часу, коли ми це усвідомимо.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
24-06-2024, 12:07
Коментарів 0 Переглядів 1 117

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.