RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Ярослава Волощука » Цього разу другого фронту не буде… Блог Ярослава Волощука

Цими днями у Європі в Нормандії (провінція Франції), на березі протоки Ла-Манш відбуваються урочистості з нагоди 80-ї річниці відкриття другого фронту та висадки десанту союзників в Другій світовій війні.

О, як би нам хотілося, аби у наші дні, в наш час, також віднайшлися сили, що спромоглися відкрити другий фронт у нашому протистоянні із оркостаном. Та, на жаль, наші бажання дуже далекі від реальної ситуації. Як нам не прикро усвідомлювати, але наразі коаліція демократичних держав не готова вступити у відкритий конфлікт із державою з одним із найбільших ядерних арсеналів світу.



Ми можемо ображатися на це, закликати безкінечну кількість разів закрити небо над Україною, але перед тим, як критикувати інших, потрібно критично оцінити свою поведінку за понад 20 років дій наших політиків, аж до агресії московії у 2014 році.

На теренах колишнього СРСР на територіях нашої держави був другий за потужністю військовий потенціал, включаючи стратегічну, тактичну та всі інші види зброї. На жаль історія не має механізму, як повернути час назад. Про це вже було мовлено сотні разів. Але оцінити юридично дії наших політиків, що долучилися до розбазарювання вже згаданого військового потенціалу, ми цілком спроможні. Гарний прецедент відбувся у США, коли суд присяжних визнав винним попереднього президента у фальшуванні фінансів у виборчій кампанії при оплаті мовчання порнозірки за нерозголошення інформації про інтимні стосунки. Чи дочекаємося ми своїх судових процесів стосовно тих політиків, які здавали нашу міць гуртом та вроздріб? Із усього потрібно виносити правильні уроки. Тож, критикуючи наших партнерів, завдяки яким ми і досі тримаємося, потрібно мати сміливість брати частину відповідальності за стан справ і на себе.

Але всі ці оцінки та розбірки можливо відбудуться після нашої перемоги, а допоки нам необхідно цю перемогу здобути.

У Європі, хоч і повільно, приходить усвідомлення того, що безпека Європи залежить від стійкості України. Вибори у Європарламент та обрання президента восени у США засвітять, чи готовий демократичний світ і надалі підтримувати нас?

Як би це пафосно не звучало, але Україна є тим тестом, чи спроможна демократія себе захистити? Розумію, що нас це може мало потішити, але ми або вистоїмо усі разом, або людство скотиться до хаосу та повної руйнації світопорядку.

Всі розуміють, що за результатами нашого протистояння уважно спостерігають інші диктатори та агресивні уряди, аби приймати остаточне рішення, чи розпочинати свої агресивні дії.

У багатьох експертних колах вже звучать тези про те, що Україна та Газа це не останні потенційні гарячі точки на світовій мапі. Не тішмо себе ілюзіями, що відкриття отих нових фронтів піде нам на користь. Цього дуже прагне московія, яка була б не проти аби відволікти увагу світової спільноти від її агресії в Україні. Але божевілля диктаторів не має меж та будь-яких табу. Канцлер Німеччини не вірила, що московія спроможна піти на повномасштабне вторгнення, але це сталося. Кажуть, що поранений звір здатен на неадекватні дії, але шукати логіки та здорового глузду від керівників кремля не доводиться, тому пробуксовка його задумів в Україні може підштовхнути до інших божевільних дій, чи то у Балтійському морі, чи на якомусь іншому кордоні.

Тож те, чого ми очікуємо від наших союзників стосовно другого фронту може випадково статися від нашого запеклого ворога. Бо одна справа терпіти невдачі від України, а інша – від усього блоку НАТО. Але тут більше наших потаємних сподівань ніж реальної ситуації.

Для нас головне не піддатися спокусі втомитися від війни і бути і далі готовими донатити на ЗСУ, стійко переносити відключення світла, розуміти, що під час війни не можна залишатись байдужим.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
7-06-2024, 11:05
Коментарів 0 Переглядів 1 342

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.