RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Ярослава Волощука » Америка говорить: «Гуд-бай, Європа». Блог Ярослава Волощука

Нинішня ситуація видається неймовірною - США поступово, але цілеспрямовано дрейфують від Європи. Тепер та ядерна парасолька, яка десятиліттями прикривала безпеку європейських союзників, видається не лише схожою на сито, але може взагалі згорнутися із приходом на посаду президента непрогнозованого Дональда Трампа. Та невже він такий недалекоглядний?

Він, як достатньо агресивний бізнесмен і, ймовірно, не вельми чесний підприємець ( про що свідчать численні судові позови проти нього про фінансові махінації ) відчуває інстинктом кон’юктуру ринку виборчого процесу. За останні півстоліття США дуже змінилися. Якщо раніше головну скрипку в політичному житті цієї країни відігравали вихідці з Європи, то тепер ситуація кардинально змінилася. Демографічні зміни призвели до того, що десятки мільйонів виборців середнього чи навіть посереднього класу з поглядами далекими від проблем геополітики стають вирішальними під час виборних перегонів. Міграція з Азії та Латинської Америки докорінно змінює не лише етнічний склад країни, але і виставляє нові пріоритети зовнішньої політики. Фермеру чи працівнику обслуговування далекі ідеї захисту демократичних цінностей, їх цікавлять ціни на бензин, податки, ціни на харчі та інші більш приземлені потреби.



Європа не може не відчувати цих тенденцій, бо і у ній також стають популярними популістські право-радикальні рухи та партії. Страх перед потенційною ядерною загрозою паралізує раціональну оцінку ситуації, тож політики старшого покоління намагаються бути максимально обережними у своїх діях. Часто не розуміючи, що така їх обережність лише заохочує відвертих терористів до більш зухвалого та провокаційного поводження та агресії.

Тож не випадково президент Франції Макрон став ініціатором естренного зібрання у Парижі в Єлисейському палаці еліти європейської політики та влади, аби поговорити про те, чи готова стара Європа протидіяти путлеру у випадку, якщо США скажуть: "Гуд бай, Європа". Можна повторювати як мантру гасла, що ми допомагатимемо Україні стільки, скільки потрібно, але це не гарантія того, що Україна переможе. Бо порівнювати потенціали московії і України не реалістично.

Тому раніше чи пізніше постане дилема – чи посилати війська європейських держав воювати за демократичні цінності на територію України, чи доведеться захищати їх вже на власних територіях. Так, формально Україна не є країною НАТО, але що це змінює? Якщо страх перед ядерними погрозами москви такий великий, то що зміниться якщо московський імперіалізм піде на країни Балтії чи Польщу чи Словаччину. Хіба буде безпека Європи більшою, коли тактичні ракети Іскандер стоятимуть у Берегово, Чопі чи поблизу Шацьких озер ? Може тоді польським фермерам буде краще та вигідніше пропускати російське зерно із території України? Хіба буде московія паритися законом про мобілізацію і не сформує нові українські фронти аби визволяти від "нацизму" Будапешт, Братиславу, Варшаву та Берлін?

Добре, що Макрон побачив цю небезпеку, але ще краще було б, якби Європа збагнула, що людський ресурс України не є безконечним. Тож класичне запитання бути чи не бути нині трансформується у важке питання. Де раціональніше захищати Європу? - на території України і здобути спільну перемогу, чи дочекатися жорстких боїв уже на своїх територіях. Хочеться вірити, що більшість європейських політиків оберуть перше.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
4-03-2024, 11:58
Коментарів 0 Переглядів 1 803

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.