RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Ярослава Волощука » Не вчіть жити, а краще допоможіть матеріально. Блог Ярослава Волощука

У нашій ситуації не до гумору, але інколи видається, що наше керівництво діє за гаслом відомої Елочки з твору "Дванадцять стільців". Її крилата фраза: "Не вчіть мене жити, а краще допоможіть матеріально" могла б викликати у нас іронію. Якби ми не розуміли, що мусимо виживати на гранти та кредити. Та прийде час, коли доведеться сплачувати по рахунках, якщо не нам, то прийдешнім поколінням.

Така критична ситуація потребує також і неординарних та сміливих рішень. Вони важливі ще і з огляду на те, що ми з усієї сили б’ємося в груди та декларуємо швидке приєднання до Євросоюзу. Не новина, що нам у спадщину залишилась роздута радянська бюрократична система управління. Як на державному, так і на місцевому рівнях. Мореплавці добре знали, що, аби продовжити свій політ, варто позбуватися баласту. Який спеціально брали на борт. Мабуть настав той ідеальний час, коли і ми змушені позбавлятися баласту роздутого управлінського апарату.



Аби не бути голослівним, наведу приклад управлінського баласту у сфері освіти та культури. Років десять тому на екскурсії у Відні я запитав гіда, чи існує у Відні відділ культури. Він подивився на мене круглими очима і пояснив, що у них культура фінансується переважно грантами на заклади, які працюють у сфері культури (театри, галереї, музеї тощо). Вони на початку бюджетного року подають свої плани роботи на майбутній рік до представницьких органів влади у відповідні гуманітарні комісії, які приймають рішення про підтримку тих чи інших заходів, концертів, виставок, закупівлю картин, видавництво книг. То який ще відділ культури може керувати директором театру чи галереї? Але ж відділ культури це не просто десяток чиновників. Це і приміщення, і опалення, освітлення, ремонт. А це мільйони на рік навіть для такого невеликого міста, як Чернівці. А в масштабах країни отримаємо вже сотні мільйонів і навіть мільярди.

Схожа ситуація і в освіті. Хіба чиновники займаються навчанням дітей? Врешті є педагоги – методисти, є інституція підвищення кваліфікації вчителів. Тож чи не краще підтримати саме їх, а не утримувати чиновників. Практичні талановиті педагоги потребують не вказівок зверху, а підвищення зарплати та стажера – помічника, який візьме на себе левову частку паперової роботи. Не чиновник, а директор із батьківським комітетом розберуться, кому робити ремонти, та скільки він коштуватиме через прозорі тендери.

В нас іде війна і ми маємо затягнути пояси і зменшити витрати. Якщо не зробити цього зараз, то тоді коли це можна буде здійснити? Бо ситуація із нашою фінансовою підтримкою буде не вічною. Ми вже зараз бачимо вислови Трампа про підтримку європейських союзників та України, а не дай боже він прийде до влади, то тоді реагувати вже буде запізно. Тож бюджети можна поповнювати не лише зростанням доходів через підвищення податків, але і скороченням непродуктивних витрат.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
13-02-2024, 11:02
Коментарів 1 Переглядів 1 607

Теги -
Hаписав: Ілля, Коментарів: 0, Новин: 0, 13 лютого 2024 19:35
В новині:
У 1992 році в Україні було 64 тисячі держслужбовців, а зараз є 169 тисяч. Різниця в два з половиною рази. І це ще треба врахувати, що в 1992 році майже вся економіка була державна, а не приватизована; і ще до того, що ті чиновники керували цілою Україною, а не 5/6 України. Тому хай пан Ярослав не бреше на "роздуту радянську бюрократію". Радянська бюрократія за 33 роки з 1917 по 1950 побудувала другу економіку світу, перемогла у Другій світовій і потім ще раз побудувала економіку. А вся ваша компанія злодіїв і пришелепків-підбріхувачів за 33 роки не спромоглася ні на що добре.

Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.