RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Ярослава Волощука » Мобілізація – головне слово в Україні. Блог Ярослава Волощука

За дослідженнями однієї солідної установи, головним словом 2023 року в Україні стало слово "мобілізація". Вже більше місяця, як на телемарафоні, радіо, в інтернеті та на кухнях наших осель цією проблемою переймаються тисячі, якщо не мільйони.

Фахівцями у цьому питанні стали навіть ті, хто, будучи при владі, активно долучалися до розвалу нашого війська ( наприклад, вічно юна дівчинка з косичками). Те, що це надважливе питання для збереження держави та нації розуміють всі. Та погляди на нього різняться майже радикально.



Ті, що в окопах майже два роки, а деякі із 2014 року, не розуміють – невже конституційне зобов’язання захищати свою землю, свою Батьківщину стосується лише їх. А, як же інші?

Не буду називати прізвища всіх експертів та псевдофахівців із цієї проблеми, але спробую систематизувати всі пропозиції стосовно цієї важливої проблеми, незалежно від того наскільки вони є позитивними чи негативними.

Головний гарант, чий підпис стоїть під будь-яким законом чи указом із питань державної безпеки та мобілізаційних заходів, не маючи бажання брати на себе відповідальність за не вельми популярні рішення, перекинув гарячу картоплю до рук військових – мовляв вони звернулися з пропозицією додатково призвати ще близько 500 тисяч.

Військові вельми здивовані, хіба захищати країну, то лише їхня робота. Та ще й виявилося, що вони, крім свого професійного обов’язку, мають ще і шукати гроші на це.

Радикали (в наших умовах це переважно пропагандисти, які наповнюють інформаційний простір тріскотнею) пропонують жорсткі, але, на їх думку, справедливі шляхи поповнення захисників. Мовляв, у нас стільки молодих здорових поліціянтів, суддів, прокурорів, працівників охоронних фірм, депутатів усіх рівнів тощо. А ще мільйони ухилянтів, що встигли покинути країну. Чому лише наші сини та доньки повинні гинути на полі бою (хоча не факт, що в цих радикалів хоч хтось із рідних наближався до того поля бою)? Але вони далі розвивають свої більшовицькі теорії. Мовляв, якщо ти не хочеш захищати свою домівку, то все твоє майно потрібно конфіскувати, а кошти передати на потреби ЗСУ, або мотивувати ним добровольців із інших країн. Наче в цьому і є певний сенс, але якийсь він трохи дивний.

Ліберали пропонують запровадити відкупні у різних формах – не хочеш воювати, то плати чи то податок із зарплати, чи мільйони на річне утримання одного військового. Наче і у цій пропозиції також є певний глузд, але надто шкутильгає моральний бік. Так, у моєму рідному селі з Тернопільщини, де було понад сто учасників УПА люди позаварювали хвіртки та брами, а на пропозицію віддати кошти із коляди на ЗСУ "святий отець" сказав, що у церкви так багато проблем, що вони не готові жертвувати. Так що і тут щось не дуже клеїться.

Працедавці ж скаржаться, що вже зараз катастрофічно не вистачає робочих рук. По селах вигребли стількох чоловіків, що жінки вже не знають, хто і як буде поратись на городах та міні-фермах. А продукція цих дрібних виробників значною мірою годує нас городиною, молочною продукцією.

Як бачимо, це складне питання мобілізації має різні точки бачення та різні вектори вирішення. Саме тому в парламенті вже зареєстровано декілька законопроектів і всі депутати б’ють себе в груди, що їх варіант найкращий. Звичайно вирішувати їм, але головне, аби вони не забалакали цю проблему до абсурду. Людський ресурс на фронті не безкінечний і гаслами на кшталт того, що наші воїни-кіборги чи віримо у ЗСУ, загарбника з наших земель не вигнати.

Тож, чи знайдуться у нас сили, спроможні взяти на себе відповідальність за важливі рішення, побачимо.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
10-01-2024, 15:17
Коментарів 0 Переглядів 1 402

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.