RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » блоги » блог Ярослава Волощука » Де політика, а де політиканство. Блог Ярослава Волощука

Прийдешній тиждень повинен дати відповідь, які тенденції панують у нинішньому світі. Чи залишилось у ньому місце політиці, чи гору беруть популізм та політиканство.

Дві географічно віддалені точки світу – США та Європа вирішуватимуть, за якими правилами далі існуватиме цивілілізація. У США двопалатний конгрес повинен остаточно визначитись стосовно надання додаткового пакету допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та зміцненню кордонів на півдні, а у Європі майже одночасно вирішуватимуть, чи відкрити шлях до перемовин про вступ України до ЄС.



Спробуємо розглянути ці дві події більш детально.

В чому головна причина затримки голосування по додатковому фінансуванню? Між демократами та республіканцями триває жорстка дискусія стосовно подальшої долі еміграційної політики. З нашої точки зору це видається дрібницею, бо ми знаємо, наскільки ми залежні від подальшої підтримки та фінансування США. Україна воює за світові цінності тож наш пріоритет - спроможність дати відсіч найбільшій у світі імперії. Але спробуємо поглянути на це з боку республіканців США. Зі слів одного з їх конгресменів - щодня на територію США з Мексики проходить понад 10 тисяч осіб. Помножте це на кількість днів у році (365) і ми отримаємо шалену цифру – більше 3,5 мільйона людей. Яка країна може витримати цю навалу?

Традиційно виборці демократів саме емігранти з латино-американських країн. Тож вирішується глобальне питання. Чи іти на компроміс із республіканцями і цим поставити під питання голоси виборців демократів, чи думати більш масштабно та далекоглядно і розуміючи загрозу програшу на виборах зберегти лідерство США у відстоювання світової демократії. Тож від Байдена буквально залежить подальша доля планети. Тобто, або партійні інтереси і його особиста перемога, або збереження за США ролі гаранта стабільності та прогнозованості світової політики.
Не менш важливі питання вирішуватимуть і у Європі.

Йдеться далеко не лише про технічне питання відкриття для України шляху до перемовин для вступу в ЄС. Вирішується спроможність та стійкість всього цього утворення. Адже, якщо Європейська унія залежить від обструкціоністської позиції однієї країни, то чи спроможний цей союз ефективно існувати та приймати стратегічні рішення? Що переможе - популізм, демагогія та політиканство чи глобальне бачення подальшого розвитку континенту? Коли сотня водіїв перекриває кордон і руйнує головний здобуток Європи - вільну торгівлю та переміщення товарів, коштів, матеріальних та трудових ресурсів, то чи має таке об’єднання на подальше майбутнє? Чи не повернеться Європа у часи середньовіччя, із сотнями маленьких князів, що диктуватимуть свої "права". А спільний ринок Європи впаде під тиском дрібних "феодальчиків". Демократія лише тоді переважає на тоталітаризмом, коли доведе спроможність приймати швидкі та ефективні рішення. Навіть у футболі існують правила про жовту та червону картку. Якщо Європа не розробить подібних правил стосовно окремих політиків чи країн, то її чекає дуже невдячна доля. Бо цим одразу скористається московія, яка сповідує давнє імперське правило розподіляй та володарюй.

Роздрібнена Європа без спільних цілей та сильного оборонного союзу НАТО стане легкою здобиччю для безкордонних амбіцій Кремля. Україна ж виступає тим конструктивно-укріплюючим каменем, що утримує всю арку європейської безпеки. Без нього вона може дуже легко та швидко посипатись. Тож без пафосу - найближчими дня вирішуватиметься не лише доля України, але й усієї Європи та цивілізованого демократичного світу.

Читайте новини "МБ" у Facebook | Telegram | Viber | Instagram
12-12-2023, 16:56
Коментарів 0 Переглядів 1 606

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
Блоги
блог Миколи Кобилюка
У світі поки що не придумали іншого способу подолати хворобу Covid-19, як вакцинуватися

Блог Юлії Пацаранюк
27 жовтня відзначають День української писемності та мови

Блог Юлії Леськової
Не дарма наш народ придумав: "Гни дерево, поки молоде, вчи дітей, поки малі"

блог Марини Корпан
Просять допомоги, попри лютий мороз

блог Валерії Чорней
Колись люди навіть билися шляхетно

блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році

блог Катерини Ганц
Про нові "модні" тенденції нічних клубів

блог Ліни Нагірняк / Фото
Те, на чому спекулюють у нас, у Тернополі - успішно працює

блог Лесі Токарюк
До мене звернувся знайомий військовий хірург із Чернівців, який перебуває у зоні АТО

блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою

блог Оксани Драчковської
Треба підтримувати одне одного, а не дерти сім шкур з ближнього

блог Юлії Боднарюк
Не заважайте тим, хто малює безкоштовні картини

блог Ігоря Довганя
Свято, але не для всіх

блог Михайла Салітри
Блог Михайла Салітри

блог Олександра Мостіпаки
Про головні події Чернівців та Буковини за останній тиждень

блог Галини Олійник
У центрі міста майже ніде сховатися від сонця

блог Марини Карасьової
Таку систему боротьби з корупцією у медицині придумав… міністр

блог Людмили Осадчук
Почали з того, що окремо збирали органічне сміття і все інше.
блог Ірини Григоращук
Жити "за блатом" звикли ще з радянських часів
блог Віталія Олійника
Рідні вперше побачили у військовій формі
блог Анни Мячиної
Погляд збоку на засідання Чернівецької міської ради
блог Христі Венгринюк
Отак воно і було: відбув пристрій нічного бачення рік в АТО, переходить далі...
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.